14 RD Herz Šmartno 0 0 0 0 -1
15 RK SVIŠ Ivančna Gorica 0 0 0 0 -1
16 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1
17 RD Slovan -1

ZADNJA ZMAGA V DOMAČI DVORANI IN ZADNJA URADNA TEKMA PRED DOMAČIMI NAVIJAČI ZA BIVŠEGA KAPETANA

MRD Dobova : RK Dol TKI Hrastnik
    38 (19): 33 (19)

Tekmo so v napadu otvorili Dolani. Skozi celoten prvi polčas je bila tekma dokaj izenačena, saj se je vodstvo konstantno izmenjevalo z minimalno prednostjo. Ob pisku pa je bil rezultat izenačen pri 19:19.

V drugem polčasu so naši fantje hitro prevzeli vajeti v svoje roke in v 37. minuti povedli ter nato svojo prednost le še povečevali. Največjo prednost, +7 zadetkov so z golom Markušića dosegli v 56. minuti. Tako naša kot tudi obramba gostov ni bila na vrhuncu in videli smo veliko zadetkov ter visok končni rezultat 38:33.

Za nas pa je imela tekma toliko večji pomen, saj je bila slednja zadnja uradna domača tekma za našega levo krilnega igralca, domačina in bivšega kapeta Izidorja Hotka. Slednji se je odločil da po 27 letih igralne kariere obesi rokometne čevlje na klin. Kljub temu, da bo zaključil igralsko kariero ga bomo v prihajajočih sezona še vedno lahko spremljali kot rokometnega sodnika. V dresu Dobove je odigral 12 sezon in na 279 tehmah dosegel 1.438 golov! Izi Hvala za vse in srečno na tvoji poti.

Po tekmi je povedal: "Po 27. letih je težko kar na enkrat nehati. Vendar pa so v življenju prioriteto dobile druge stvari in tako zaključujem eno poglavje ter začenjam novega. Z rokometom se bom še srečeval vendar na drugih področjih. Zahvalil bi se svoji ekipi, klubu in našim navijačem za vso podporo."

V znak spoštovanja in zahvalo sta oba trenerja in sodnika v 55. minuti vzela minuto odmora, da se mu je z velikim aplavzem poklonila celotna dvorana, soigralci in uprava kluba. Ganljive trenutek, ki si ga bomo za vedno zapomnili mi, zagotovo pa tudi naš Izi!

Klemen Nunčič, RK Dol TKI Hrastnik: "Danes smo na tekmo prišli dokaj zdesetkani, vendar smo kljub temu prišli prikazati dobro predstavo in v tekmo smo šli sproščeno. Upali smo da bomo dobro odigrali, vendar nam je malce škripalo v obrambi in tukaj je visok rezultat."

Izidor Hotko, MRD Dobova: "Nocoj je bila bolj kot ne odigrana rivialna tekma, ni bilo nekekga naboja ne v eni kot  drugi ekipi. Videli smo nekoliko slabšo obrambo obeh ekip kar priča tudi rezultat, poleg tega pa ni bilo nobenih večjih presenečenj."

MRD Dobova: Delić, Dular, Markušić 5, Kovacs 1, Leben, Humek 1, Bura 4(1), Jazbec 1, Zavodnik 6, Mladkovič, Krnc 1, Šušnjara 2, Kunst 5, Sintič 1, Hotko 3, Novak 8(4)

Trener: Damjan Radanovič