17 RK Dol TKI Hrastnik 0 0 0 0 -1

IZ OBALE PRINESLI DVE TOČKI

RD Istrabezn plini Izola : MRD Dobova
    15 (27): 13 (30)

V Izoli smo bili znova deležni odličnega vzdušja, domačini so lepo napolnili dvorano in naše fante je tako čakala še težja naloga.

Tekmo so z napadom začeli domačini, vendar neučinkovito, saj se je takoj izkazal nasa Tilen Leben in ubranil prvi strel izolanov. Na drugi strani pa smo z zadetkom Krnca takoj povedli. Primorci niso dolgo čakali, izkoristili so naše napake in hitro zadeli ter povedli z 4:1. Šele v 8. minuti smo prišli do drugega zadetka. Po nekaj minutah zmede so se fantje zbrali in nadoknadili zaostanek ter v 12. minuti po zadetku Florjančiča rezultat izenaččili na 5:5. Zopet je sledil strelski premor. Do naslednjega zadetka smo prišli v 17. minuti ko je iz 7m zadel Lončar za 8:6. Izolani so svojo prednost držali in tudi povečali, ter izkoristili naše napake in obrambe svojega vratarja. Ob polčasu je bil rezultat 15:13, v prid domače ekipe.

Drugi polčas smo boljše začeli. Po tem, ko je v 32. minuti Florjančič ukradel žogo so naši izenačili rezultat na 16:16. Nato so po obrambi Budalića, v 36. minuti povedli z 16:17, ko je na prazen gol skozi celotno igrišče zadel Bura. Rezultat je bil do 42. minute povsem izenačen, ko so znova povedli domači z 20:19. Zopet se je v vratih izkazal Ivan Budalić in fantje so imeli priložnost povesti, vendar je svoje delo na drugi strani dobro opravil tudi Izolski vratar Logar, ki je nadomestil Hušića. V 54. Minuti so dobovski fantje končno izkoristili priložnost za vodstvo z dvema goloma prednosti in zadeli za 25:27. Nato pa je v 56. minuti sledilo še prvo vodstvo s 3 zadetki prednosti in takoj nova obramba Budaliča in tekma je bila odločena. Domači so še poskušali vendar zaman. V zadnji minuti je rdeč karton, zaradi oviranja izvajanja centra prejel Matevž Kunst, Izolanom pa je tako pripadala še najstrožja kazen. Kljub temu, da so slednjo zadeli, je bila prednost dobovčanov toliko večja, da ta ni spremenila ničesar. Na koncu smo zmagali z rezultatom 27:30.

Po osvojenih dveh točkah smo le še potrdili 4. mesto (8) na lestvici in še vedno za Trimom (9) zaostajamo za eno točko, med tem ko je na 5. mestu koper s 5 točkami.

RD Butan plin Izola: Jurič, Božič, Brumen, Zorič-Stepančič, Gečević, Gašperšič, Logar, Redežić, Poberaj, Petrović, Miklavec, Nikolić, Čolić, Beganović, Hušić, Novak

Trener: Fredi Radojkovič

MRD Dobova:Budalić, Dular, Gerjovič, Markušić, Leben, Jezernik, Bura, Jazbec, Mladković, Lončar, Krnc, Kozolić, Kunst, Sintič, Florjančič

Trener: Benjamin Teraš