17 RK Dol TKI Hrastnik 0 0 0 0 -1

Dobovčani visoko nad Ločane

MRD Dobova : RD Urbanscape Loka
    38 (20): 30 (14)

Tekmo smo začeli v napadi in takoj so sledile minute našega kapetana Marka Sintiča, ki je zadel prve tri gole za delni izzid 3:1. Prednost pa ni trajala zelo dolgo. Gostje so nas kmalu kmalu ulovili in v deseti minuti izenačili na 6:6. Kot smo pričakovali, smo spremljali zelo hitro igro. Ekipa Urbanscapea se hitro vrača in morali smo pospešiti korak. Fantje so se na ločane dobro pripravili in jih kljub napakam nadigravali. V enaindvajseti minuti, je bil rezultat 15:11. Do konca prvega polčasa so naši fantje le še povečali svojo prednost! Po obrambi Lebna 5 sekund pred koncem je nato v zadnji sekundi iz protinapada po podaji našega kapetana, zadel Teo Jezernik.

V drugem polčasu smo le še dvignili svoj ritem, zmanjšali število napak in še povečali našo prednost. V 45. minuti smo vodili že z 11 goli prednosti (31:20). Zbranost ločanov je padla in zavedali so se da bodo teško nadoknadili takšen zaostanek. Kljub veliki prednosti, nismo nehali napadati vendar smo le nadaljevali v svojem ritmu. Na koncu smo znova slavili na domačem parketu z rezultatom 38:30 in si priborili novi dve točki. Trenutno še vedno zasedamo 4. mesto na lestvici, z 10 točkami in za Trimom zaostajamo za 3 točke, na 5. mestu pa je Gorenje z 8 točkami.

Naslednji vikend se fantje odpravljajo na gostovanje v Novo Mesto, kjer se je Krka po slabem začetku uspela dvigniti na 7. mesto in ima trenutno 6 točk.

Za igralca tekme, je bil s 13 obrambami izbran Tilen Leben!

Lucian Bura, igralec MRD Dobove:"Kljub temu, da smo prejeli veliko število zadetkov, smo odigrali dobro v obrambi. Pametno smo igrali v napadu in veliko zabijali, na drugi strani pa so vratarji dobro branili. Pretekli teden smo se dobro pripravili na ekipo Loke, na vsakega igralca posebej in smo v večini primerov znali rešiti vsako situacijo. Oni so zelo izkušena ekipa, kar se je nekajkrat tudi pokazalo, saj smo dobili nekaj lahkih zadetkov, ko so izkoristili naše napake, naredili so nekaj protinapadov in si izborili tudi najstrožje kazni. Kljub temu, nam je uspelo sestaviti igro in jih zaustaviti še preden bi se nam dobro približali."

Grega Jamnik, igralec RD Urbanscape Loke:"Vedeli smo kam prihajamo, vedeli smo da je Dobova odkritje letošnje sezone, ki je trenutno na odličnem četrtem mestu in da predvsem na domačem terenu igrajo zelo dobro. Trudili smo se, da bi prišli do zmage, vendar smo bili premehki v obrambi, premalo agresivni in naredili smo premalo prekrškov. Dobova je iz vseh položajev zadevala, vendar mi v napadu nismo našli rešitve. V nadaljevanju bomo morali delati predvsem na obrambi, da lahko pridemo do lahkih protinapadov in zadetkov."

MRD Dobova: Budalić, Bradeško 2, Dular 1, Markušić 5, Leben,Jezernik 1, Ferenčak, Bura 11, Mladkovič, Lončar 1, Krnc, Kozolić, Kunst 3, Sintič 12(1), Florjančič 2

Trener: Benjamin Teraš

7-metrovke: 1/1

Izključitve: 2min

RD Urbanscape Loka: Vrbinc 2, Gartner, Grojzdek 5, Jamnik 8(2), Jesenko M. 1, Juričan, Setnikar, Jeseničnik; Pipp 5, Jesenko A. 2, Pokorn, Božnar, Klemenčič 2(2), Šibanc 1, Marinović 1, Atanasov 1

Trener: zaradi kazni je bil odsoten glavmi trener Robert Begoš, njegovo mesto pa je zasedla Katja Jamnik.