17 RD Herz Šmartno 0 0 0 0 -1

Za zaključek leta, točka proti Slovenj Gradcu

MRD Dobova : RK Slovenj Gradec 2011
    32 (15): 32 (13)

Pred nabito polno dvorani smo v napadu začeli še zadnjo, tekmo 15. kroga, letošnjega koledarskega leta proti RK Slovenj Gradec 2011. Slednji so v Dobovo pripeljali veliko število svojih navijačev, ki so bili kar dobra konkurenca domačim White Starsom. Fantje so povedli z delnim izidom 2:0 in hitro začeli obračun. V šesti minuti smo že vodili z rezultatom 4:2, vendar pa so dobovčani naredili nekaj napak in gostje so se hitro približali, rezultat izenačili in nato v deseti minuti povedli s 4:5. Nato pa je dvakrat zapored slovenjgarški napad zaustavil Tilen Leben ter fantom pomagal do ponovnega vodstva. Slednjega so fantje zadržali do 20. minute ko je bil rezultat znova izenačen na 10:10. Vendar niso se predali, grizli so dalje in ob polčasu prišli do prednosti 15:13.

Že po treh minutah drugega polčasa in delnem izzidu 3:1, je bil gostujoči trener primoran vzeti minuto odmora saj sta bila v naletu Jezernik Teo in vratar Gerčar. Napotki trenerja so gostom pomagali, saj so v 44. minuti uspeli izenačiti. Kljub temu  se je odlično v vratih iskazal Gerčar, ki je v 10. minutah zbral 5 obramb. Žal pa v napadu ni bilo pravega odgovora. Po tem, ko so slovenjgračani v 45. minuti zapravili napad za vodstvo, je nato na drugi stran najstrožjo kazen, Markušiću obranil Ošlovnik, ki je bil tako pri 7 obrambah. V 47. minuti so po zadetku Buloviča, gostje uspeli priti do prvega vodstva v drugem polčasu, 22:23 in Teraš je bil primoran vzeti minuto odmora. Nadaljevalo se je v istem ritmu, zelo napeto in hitro. Vratarja sta še vedno odlično branila, nekoliko bolje pa so se iskazali gostje, saj so bili še vedno v vodstvu z minimalno prednostjo. Ob koncu tekme so imeli priložnost, da povedejo s + 2, vendar so slednjo zapravili in uspeli smo zadeti na drugi strani ter zadnji krog končati s točko. Prvič v letošnji sezoni je bil izid na koncu izenačen, 32:32.

Matic Gerčar, MRD Dobova:
    "Menim, da smo močnejša in boljša ekipa kot tekmeci, vendar nam tokrat to ni uspelo dokazati. Nekako nismo našli rdeče niti. Osredotočenost v napadu ni bila na naši standardni ravni in izgubljene žoge so nas skoraj stale tekme. Obramba je bila nekoliko boljša, pokazali sta se naša želja in borba. Skozi celotno tekmo smo bili rezultatsko izenačeni. Sicer smo v trenutku imeli vodstvo treh oziroma štirih golov in menim, da bi to morali izkoristiti. A izgubljene žoge in zapravljeni napadi so privedli do izenačenja, zato bo v prihodnje to potrebno popraviti. K vsemu temu je seveda treba omeniti domače in gostujoče navijače za odlično navijanje skozi celotno tekmo. Skupaj smo pričarali odlično vzdušje v naši domači dvorani."

Domen Ošlovnik, RK Slovenj Gradec 2011:
    "Zagotovo smo pričakovali težko tekmo. Na tekmece smo se pripravljali cel teden in mislim, da smo spremljali tekmo na visoki ravni. Če bi nas dan pred obračunom kdo vprašal, če bi želeli točko proti Dobovi, mislim da bi to takoj podpisali, tako pa ostaja grenak priokus, saj smo bili v zadnjih desetih sekundah v napadu za dva gola razlike. Na koncu moramo biti zadovoljni tudi s točko. V Dobovi bo vsakemu nasprotniku težko, nam se je zadnjih 15 minut uspelo zbrati, spoznali smo da lahko zmagamo, da zmoremo, vendar je na koncu še vedno bil en gol premalo."

MRD Dobova: Gerčar, Bradeško 2, Dular, Markušić 7(1), Leben, Jezernik 4, Ferenčak, Bura 3, Mladkovič, Lončar 3, Krnc 1, Kozolić, Kunst 4, Sintič 4, Mijušković, Florjančič 4

Trener: Benjamin Teraš