14 RD Istrabezn plini Izola 8 1 1 6 3
15 MRK Krka 8 1 0 7 2

MRD Dobova : RK Slovenj Gradec 2011
    29 (12): 30 (16)

V Športni dvorani Dobova sta se nocoj srečali ekipi Dobove in Slovenj Gradca. Slovenj Gradec je na tekmo prišel v vlogi rahlega favorita, saj so Korošci pred tekmo zasedali 5. mesto, Dobova pa se je nahajala na skromnem 11.

V začetku tekme so Slovenjgradčani pričeli opravičevati vlogo favorita. V 11. minuti so vodili že s 3-8. Prednost štirih, oziroma petih zadetkov so gostje držali skozi celoten prvi polčas. Z nekaj dobrimi obrambami se je izkazal tudi Gašper Doboj, ki je poskrbel, da se v zaključku prvega polčasa rokometaši Dobove niso približali . Izid polčasa je postavil Aljaž Lampret, ki je zadel za 12-16.

V drugem polčasu smo najprej spremljali podobno igro kot v prvem, nato pa se je Dobova pričela približevati. V 45. minuti je Klemen Mlakar iz sedemmetrovke znižal na 21-23, takšen rezultat pa je obetal napeto končnico. V 57. minuti je Marko Sintič domače približal zgolj na gol zaostanka (29-30) in pri Slovenj Gradcu so vzeli minuto odmora. Dobova je imela priložnost za izenačenje, a je goste z obrambo rešil tudi vratar Valentino Soldo. Na koncu je zadnja žoga pripadal Slovenj Gradcu, ki jo je v posesti obdržal do zadnjega zvoka sirene.

Timotej Prosenc za rokomet.net

Benjamin Teraš, MRD DOBOVA

»Čestitam moji ekipi za borbo, za nepopustljivost. Želim, da v tej borbi nepopustljivosti odpravimo tudi še svoje napake v prihodnjih tekmah. To je pa tudi vse.«

Sebastjan Sovič, RK SLOVENJ GRADEC

»Ja čestitke seveda, rad bi čestital svojim fantom. Prišli smo na zelo težko gostovanje. Dobova igra zelo dober rokomet, ima odličnega trenerja in je bila lani v vrhu. Letos mogoče niso najboljše štartali, ampak so izredno, izredno dobra ekipa. Mi smo nekoliko v krizi, imeli smo težave s to korono, nismo trenirali 14 dni, odigrali zelo, zelo slabo domačo tekmo proti Loki in nujno, nujno smo rabili, da se dvignemo en pozitiven rezultat. Jaz verjamem, da je to to. Lahko rečem, da smo zelo dobro odprli tekmo in odigrali odličen prvi polčas, potem pa nekako v krču tega drugega… iz napada v napad je šlo težje, roka je bila krajša, noge niso več šle, odgovornost je bila vse večja, vendar smo na srečo izvlekli na koncu to zelo, zelo pomembno zmago in lahko mogoče odvržemo eno breme stran iz naših ramen in se dobro pripravimo na naslednje tekme.«

Naj igralec srečanja:

Nemanja Živković, RK SLOVENJ GRADEC

»Ništa pre svega bi čestitao domačoj ekipi na fer i korektni igri a poslje toga i mojoj ekipi i mojim suigračima. Ovaj, težka utakmica. Otvorili smo dobro prvo poluvrijeme, u drugom smo stali, domačin se vratio. Mislim, da smo vodili 5 ili 6  razlike možda čak i 7, oni so momci stigli nas i ovaj i na kraju smo došli u egal međutim ovaj mirne glave smo rešili utakmico do kraja u našo korist i pobjedili. I svaka čast još jednom mojim suigračima i cjeloj ekipi.«