17 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1

PRVA TEKMA IN ŽAL TUDI PRVI PORAZ

MRD Dobova : RK Maribor Branik
    23 (11): 28 (15)

Prva tekma letošnje sezone se žal ni izšla po naših načrtih in prvi dve točki smo morali prepustiti Mariborčanom.

Začeli smo zbrano in odločno, naša obramba je delovala kot eno in tudi strelci so bili razpoloženi. V 9. mnuti smo z najvišjo razliko 6:3 nadigrali naše nasportnike. Nato pa je v drugi polovici prvega počasa sledil probrat. Njihov vratar je obranil nekaj lahkih strelov, ekstrmno razpoložena pa sta bila tudi Medved in Celminš, ki sta v naš gol poslala kar nekaj žog. V garderobe smo se ob počasu odpravili z zaostankom 4 golov. Rezultat je bil 15:11.

Drugi polčas smo tako kot prvi začeli dobro, še nekoliko boljše! Po zadetku Šola v prvi minuti, gostje naše mreže niso zatresli naslednjih 10 minut in našim fantom je uspelo nadoknaditi zaostanek in v 42. minuti priti do izenačenja 17:17. Žal pa je fantom padla koncentracija, obramba ni delovala kot na začetku, v napadu pa smo videli veliko zgrešenih strelov. Mariborčani so priložnost iskoristili in na koncu zmagali z rezultatom 28:23.

V naslednjem krogu pa nas čaka gostovanje v Ribnici.

Sandi Mark: »Nekako je bil padec koncentracije pričakovan, ne toliko da bomo izgubili vendar ti padci so normalni, saj smo mladi in se še učimo. Določeni igralci se s prvo slovensko ligo srečujejo prvič, ki je po mojem mnejnu na visokem nivoju in če nisi pri stvari vseh 60 minut je težko premagati bilokogar. Dejstvo je da so nas v drugem delu prvega polčasa in v drugem polčasu premagali igralci Maribora, ki se s prvo ligo srečujejo že nekaj časa, kot so Velkavrh, Celminš in Jerenc in ti igralci so naredili razliko. Mi smo danes imeli premalo razpoloženi igralcev, zgrešili nekaj »zicerjev«, njihov vratar je bil na visokem nivoju čeprav moram pohvaliti tudi Tilna, ki je danes odlično brnail. Konec koncev menim da teh 5 golov razlike ni čisto realna razlika, saj bi se tekma lahko obrnila v eno ali drugo smer v enem trenutku. Porabili smo veliko moči, da smo se v drugem polčasu vrnili v igro, poskušali smo z rotacijami ki pa so žal bile neuspešne. Vendar nič še ni izgubljeno, podobna situacija je bila lani, na napakah se učimo. Danes nas je presenetila 5:1 obramba, nismo se znašli v obrambi z globoko cono.  V naslednjih kolih nas čakajo dokaj težke tekme, Ribnica in Velenje. Vendar mi smo mlada ekipa in dali bomo vse od sebe, vedno lahko presenetimo. V Ribnico ne bomo šli igrat ampak gremo po zmago.  Absolutno pa moram pohvaliti navijače, oni so vedno naš 8 igralec in morajo vedeti da fantje to čutijo in vedo da so tam. Ekipo smo dodbra spremenili in ta podpora je zelo pomembna.«

Dorian Markušić: »Začeli smo dobro, obramba je bila na mestu. V drugi polovici prvega polčasa pa je njihv vratar branil nekaj naših »zicerjev«, nam je padla samozavest in rezultat je pokazal svoje. Ampak mi smo mlada ekipa, čaka nas še veliko dela in vem da se bomo sestavili. V nadaljevanju nas čakata dve težki tekma ampak nihče ni nepremagljiv. Vsako tekmo gremo na vse ali nič, tudi danes smo šli vendar se žal ni izšlo. Borili smo se vendar nam ni uspelo, kaj pa bo naprej pa bomo videli. Absolutno pa bi se želel zahvaliti našim navijačem, ki so vedno tu za nas, nas podpirajo in so naš 8 igralec. Mi jih slišimo in to nam veliko pomeni«

MRD Dobova: Dular T., Markušić D. 4(1), Leben T. 11 obramb, Kučič M. 1, Polutnik A., Humek L., Bura L. 5(2), Majić I. 1, Jazbec B. 3, Zavodnik D. 2, Krnc Ž., Šušnjara F. 2, Kunst M. 4, Sintič M. 1, Hotko I., Novak D.

Trener: Sandi Markl

Izključitve: 6minut

7-metrovke: 3/5

RK Branik Maribor: Đurica M. 10 obramb, Žabič S., Medved N. 9(4), Celminš A. 5, Marušič T., Štamic E., Sok T. 1, Šol Ž. 3, Simonič L., Jerenc F. 1, Velkavrh A. 4, Budja A., Jerebie J. E. 2, Golik M. 2, Buneta M. 1, Štumpfl U.

Trener: Marko Šibila

Izključitve: 12minut