17 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1

IZ RIBNICE BREZ TOČK

RD Riko Ribnica : MRD Dobova
    30 (17): 21 (15)

Včerajšnjo tekmo so začeli Dobovski rokometaši in z zadetkom Zavodnika tudi povedli. Igra je bila skozi celoten prvi polčas zelo izenačena. Najvišjo prednost, +2 smo imeli kar 4-krat. Zadnje izenačenje 14:14 smo videli v 25. minuti, nato pa smo izgubili nekaj žog in vse do 29. minute nismo zadeli. V zadnjih dveh minutah pa se je temu dodala še izključitev Zavodnika. Vodstvo se je do zaključka prvega polčasa neprestano menjalo ampak na koncu so v garderobe s prednostjo 17:15 odšli domači igralci.

Drugi polčas je bil žal zgodba zase. Domači vratar je zaklenil svoja vrata in našim fantom obranil kar nekaj strelov in prednost Ribnice se je večala. Fantje se kljub temu v obrambi niso predali in so poskusili zaustaviti napad Ribničanov in tudi prejeli manj golov kot v prvem polčasu. Za zmago pa obramba ni dovolj, poklopiti se mora tudi v napadu in včeraj nam žal to ni uspelo, saj so na koncu domači slavili z visoko zmago 30:21.

Najboljši strelec tekme je bil Dorian Markušić z 9 zadetki.

Matevž Kunst: »V prvem polčasu smo se držali tega kar smo se dogovorili, Ribnica je bila dejansko nemočna. Nato pa smo začeli grešiti lahke zadetke, njihov vratar je branil mogoče in ne mogoče, mi pa smo temu podlegli in na koncu smo iz izenačene tekme prišli na zaostanek 9 golov. Smo mlada ekipa in imamo vzpone in padce, tokrat je bil ta padec prevelik, da bi se iz tega pobrali. Vsi smo razočarani, zagotovo smo pričakovali več. Dali smo vse od sebe, vendar se nekako ni izšlo. V ponedeljek začnemo na novo, s pripravami na novega nasprotnika, na Velenje v domači dvorani. Ne bomo se predali, vsako tekmo gremo na zmago in tudi ta tekma ni bila izjema, kako se bo pa izpletlo bomo pa še videli.«

Sedaj moramo ohladiti glave in pozabiti na sinočnji poraz, ter se pripraviti na novega nasprotnika. V našo Dobovsko trdnjavo prihodnji vikend prihajajo gostje iz RK Gorenje Velenje, ki prav tako še niso zabeležili točk v začetnih krogih prvenstva. Pričakujemo napeto igro in vabimo vse, da pridete podpirati naše fante v čimvečjem številu!

MRD Dobova: Dular, Markušić (9), Leben (5), Kučič, Polutnik (7), Humek, Bura (5), Majić, Zavodnik (1), Krnc (2), Šušnjara (1), Kust (1), Sintič, Hotko, Novak (2)

Izključitve: 8 minut

7-metrovke: 1/2

RD Riko Ribnica: Bojić (17)(1), Strmljan (4), Horvat (3), Vujačić (5), Glavan, Škotnik, Knavs (6), Pahulje, Lešek, Nosan B. (2), Kovačič (1), Pucelj, Tomšič (2), Nosan M., Setnikar (6), Košmrlj