17 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1

VELENJSKE OSE IZ DOBOVE ODLETELE Z ZMAGO

MRD Dobova : RK Gorenje Velenje
    28 (14): 30 (17)

Tekmo v Dobovski trdnjavi so z napadom začeli gostje. Zadetki so padali z obeh strani in spremljali smo zelo izenačen obračun. Na začetku smo videli tudi nekaj obramb Lebna in izgubljenih žog gostov, vendar tega nismo dobro izkoristili, saj so se napake dogajale tudi na naši strani. Izenačen izid oziroma zaostanek 1 gola za Velenjčani smo držali do zadnjih 3. minut prvega polčasa ko so se gostje odlepili na +3 in s takšno razliko odšli v slačilnice. Rezultat ob polčasu je bil 14:17 v prid Velenjčanov.

Drugi polčas naši fantje niso ravno obetavno začeli. Do zadetka smo prišli šele v 34. minuti, gostje pa so prednost večali. Naslednje 4 minute smo igrali z igralcem več saj sta bila pri gostih izključena, v 34. minuti Špelić in v 36. minuti Stojnič. Žal pa te prednosti naši fantje niso znali izkoristiti in vse 4 minute ostali pri istem rezultatu 16:19. Najvišjo prednost so gostje dosegli v 47. minuti ko so po golu Aleksa Kavčiča prišli do vodstva s prednostjo 6 zadetkov. V zadnjih 10. minutah pa so se Dobovčani le prebudili in dodobra znižali prednost ekipe Gorenja, žal pa je časa za zmago zmanjkalo in Velenjski rokometaši so slavili z rezultatom 28:30.

Najboljši strelec tekme je bil zopet Dorian Markušić z 12 zadetki, tesno za njim pa Matic Verdinek iz Gorenja, ki je dosegel 11 golov.

Kljub porazu ostajamo pozitivni in gremo novim zmagam naproti. Naslednji vikend nas čaka gostovanje pri RK Trimo Trebnje, kamor se odpravljamo po prve točke letošnje sezone.

MRD Dobova: Dular, Markušić (12(4)), Rožman, Leben (8), Kučič (2), Polutnik (1), Bura (3), Majić (2), Jazbec (1), Zavodnik (2), Krnc, Šušnjara, Kunst (5), Sintič, Hotko, Novak (1)

Izključitve: 4 minute

7-metrovke: 4/4

RK Gorenje Velenje: Mazej, Haseljić (3(1)), Špelić (1), Matanović (1), Logar, Stojnič (2), Vujović (7), Miklavčič (1), Banfro, Drobež, Verdinek (11(4)), Grmšek, Taletovič, Kavčič M. (3), Kavčič A. (10(3))

Izključitve: 8 minut