17 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1

PO VODI SPLAVALE NOVE TOČKE

RK Trimo Trebnje : MRD Dobova
    32 (16): 29 (14)

Začetek tekme za naše fante ni bil ravno obetaven. Začeli smo v krču in še pred prvim golom dobili izključitev. Domačini so tako do 7. minute vodili z delnim izidom 4:0. Nato pa so se fantje le nekako prebudili in začeli loviti nasprotnika. Še vedno pa zaostjali za 1 ali 2 gola. Nekako so vedno bili blizu vendar še vedno daleč. Ob koncu prvega polčasa smo se v garderobe odpravili z zaostankom 2 golov in rezultatom 16:14.

Tekma še zdaleč ni bila odločena, vse je bilo še odprto in na začetku drugega polčasa je kazalo, da nam bo uspelo. V 38. minuti smo po dveh zaporednih izključitev na strani Trebnjega prišli do prvega izenačenja, 19:19. Žal pa je pri tem tudi ostalo, ekipa Trima je zopet povedla in z odličnimi obrambami vratarja Urbiča branila dobovski napad. Gostje so ne na naše strelce dobro pripravili in popolnoma zaprli do sedaj odličnega Markušića, ki mu prvič ni uspelo zabeležiti zadetka iz igre. Na trenutke je pehala tudi obramba, poleg katere pa včeraj nista bila razpoložena niti naša vratarja Leben in Polutnik.

Trebanjcem je v zadnji minuti uspelo priti tudi do najvišje predosti 5 golov, ki jo je z dosojeno 7-metrovko Markušić takoj zmanjšal, ekipa Trima pa je dobila novo izključitev. V zadnjih sekundah je za končni rezultat 32:29 zadel kapetan Tadej Dular, ki je tokrat poleg glavne naloge v obrambi opravljal tudi delo krožnega napadalca, saj je Kučič v prvih desetih minutah moral dvakrat počivati, Majić ki pa je že tako igral s tempreaturo pa je še nerodno stopil in ni mogel nadaljevati.

Najboljši strelec tokrat Domen Novak z 6 zadetki.

Naš najizkušenejši igralec je po tekmi povedal..:

Izidor Hotko, MRD Dobova: "Po slabem začetku smo se nekako uspeli vrniti in priključiti nasportniku vendar smo jih konstantno lovili na koncu pa nam je zmanjkala tista pika na i. Če bi uspeli sestaviti par obramb zapored bi mogoče lahko bilo kaj več tako pa so žal zmagali boljši."

Tokrat so fantje igrali proti nekdanjemu članu MRD Dobova, ki ga vsi dobro poznamo.

Adam Seferović, RK Trimo Trebnje: » Z nas je to že druga zmaga doma in tretja v nizu. Vedeli smo da nas čaka težek nasprotnik, Dobova je dobra ekipa čeprav imajo trenutno slab rezultat so vse tekme, ki so jih do sedaj izgubili, izgubili proti težkim nasprotnik z nekaj goli razlike. Cel teden smo preučevali njihovo igro, se nanje pripravili in rezultat priča temu«

»Z njimi sem igral 3 leta, ampak z menjavo klubov imam nekaj izkušenj in zame ni bilo prvič da igram proti ekipi za katero sem nekoč igral sam. Bilo mi je malce čudno igrati proti tem fantom, saj jih poznam in so zares dobri fantje, vendar sem se na to psihično pripravil. Na igrišču ni prijateljstva, vedno gremo na glavo in na zmago, zagotovo pa se bomo po tekmi podružili.«

Največja zahvala pa gre zopet našim izjemnim navijačem, ki so bili najglasnejši tudi v Trebanjski dvorani.