17 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1

DOČAKALI PRVI TOČKI

MRD Dobova : RK Dol TKI Hrastnik
    26 (11): 23 (11)

Po štirih zaporednih porazih so naši fantje končno prišli do zmage. V domači dvorani pred bučno podporo navijačev so ugnali ekipo RK Dol TKI Hrastnik. Gostje so tekmo otvorili in začeli z napadom vendar brez učinka. Dobovska obramba je bila pripravljeni in Dolanom onemogočila da bi prišli do prvega zadetka. Slednje jim je uspelo šele v 6 minuti. Tako so naši fantje imeli prednost z delnim izidom 3:0. Vlečni voz v napadu je bil tokrat Domen Novak, ki je zadel prva dva gola za tretjega pa mojstrsko podal Kučiču, ki je nato zvišal Dobovsko prednost. Nato pa so se Dolani prebudili in zmanjšali ter izenačili zaostanek v 10. minuti, ko je bil rezultat 4:4. Tekma je bila napeta, igra je bila hitra in na obeh straneh smo lahko videli odlične obrambe vratarjev. Po manjšem padcu naših fantov so do 25. minute bili v vodstvu gosti, nato pa so naši fantje izenačili in v 27. minuti tudi povedli z rezultatom 11:10. Gostom je nato v izteku prvega polčasa uspelo zadeti in v slačilnice so se odpravili z neodločenim izidom 11:11.

Drugi polčas smo dobro otvorili in prevzeli vodstvo ter svojo prednost povečali na 3 gole razlike. Gostje iz Dola so bili ves čas blizu vendar še vedno oddaljeni. Razlog za to pa je bil zagotovo naš vratar Tilen Leben, ki je zaprl dobovska vrata. Držali smo konstantno prednost 2 golov vse do 48. minute ko smo dosegi najvišjo prednost na tekmi +4 gole pri rezultatu 20:16. Nato pa so se Dolani v 51. minuti nevarno približali na samo gol zaostanka in potrebno je bilo ohraniti mirno glavo in speljati igro do konca. Fantom je tokrat uspelo, po slabem začetku v letošnji sezoni so končno zmagali in to na domačem parketu. Končni rezultat je bil 26:23.

Zagotovo prvo ime tekme je bil vratar Tilen Leben, ki je na včerajšnji tekmi zbral 15 obramb!

Najboljši strelec je bil Gregor Klepej iz ekipe Dola, ki je dosegel 9 zadetkov, takoj za njim pa naš Domen Novak z 8 zadetki.

Domen Novak, MRD Dobova: »Končno nam je uspelo, prvi točki ki smo jih pričakovali že nekako od prvega kroga. Toliko lepše je vse skupaj, ker nam jih je uspelo osvojiti pred domačo publiko, pred našimi najboljšimi navijači. Danes lahko malo proslavimo nato pa se od jutri naprej začnemo pripravljati na novega nasprotnika. Pričakujem težko tekmo, vendar menim da nam bo sedaj končno steklo. S prvimi točkami se sedaj lahko končno malce sprostimo in začnemo igrati tako kot si želimo.«

Luka Koprivc, RK Dol TKI Hrastnik: »Lepo se je bilo znova vrniti v Dobovo, saj mi je lani poškodba preprečila, da bi zopet zaigral na dobovskem parketu. Z rezultatom žal nisem zadovoljen, domačini so v ključnih trenutkih zadeli te »zicerje« ki jih mi nismo. Tekmo bi lahko odločili že pred koncem vendar zarad naših napak in mogoče pomankanja igralcev nismo. Vse tekme do sedaj ki smo jih izgubili smo izgubili z minimalno razliko, smo blizu malo nam manjka ampak verjamem da se bo slej kot prej šprtna sreča obrnila v našo smer in bomo tudi mi začeli pobirati točke. Naslednji je Koper, glave gor gremo naprej, gremo na zmago.«

MRD Dobova : RK Dol TKI Hrastnik 26:23 (11:11)

MRD Dobova: Dular, Markušić 3(2), Rožman, Leben (15 obramb), Kučič 1, Polutnik, Bura 5, Majić 1, Jazbec, Zavodnik 1, Krnc 1, Šušnjara, Kunst, Sintič 4, Hotko 2, Novak 8(4)

Trener: Sandi Markl

7-metrovke: 6/8

Izključitve: 10 minut

RK Dol TKI Hrastnik: Seme (1 obramba), Brilej 6, Klepej 9(3), Ajdari 1, Grušovnik, Pintar, Bauerheim 1, Gospodarič, Hribšek 1, Ramič 1, Ribič, Jakopič, Simončič, Nunčič (13 obramb), Koprivc 4

Trener: Aleš Sirk