17 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1

PRIČAKOVALI SMO SLAVJE, OSTALI BREZ TOČK

MRD Dobova : RD Urbanscape Loka
    27 (17): 32 (16)

Prvo izmed dveh domačih tekem v nizu smo začeli z napadom. Tekma je bila vse do zadnje minute prvega polčasa zelo izenačena. Oboji so delali napake, najprej so nekaj žog izgubili naši nasprotniki in prišli smo do treh golov prednosti v 13. minuti z rezulatatom 7:4. Nato so prišle črne minute tudi za našo ekipo. Dve zaporedni izgubljeni žogi in gostje so dvakrat zapored zadeli prazen gol. Fantje so se nato zbrali in stisnili tako v obrambi kot tudi v napadu! Dokaj izenačen rezultat smo v zadnji minuti obrnili v svojo korist in z obrambo Lebna v zadnji sekundi v slačilnice odšli z minimalno prendostjo 17:16.

Drugi polčas smo slabo začeli, Loški vratar Juričan je zaklenil svoja vrata in naš napad je bil brez moči. Popustila je tudi obramba, drugi strani pa so gostje svojo prednost višali. Do najvišje prednosti 6 golov so Ločani prišli v 48. minuti z rezultatom 22:28. Slednja je konstantno ostajala vse do konca, ko so gostje slavili z rezultatom 27:32.

Naslednjo soboto 17.10.2018 nas čaka drugadomača tekma, takrat proti RD Koper.

Lucian Bura, MRD Dobova: »Prvi polčas smo dobro igrli, držali smo obrambo in ob polčasu z minimalno prednostjo se odpravili v garderobe. Nato smo v drugem polčasu padli v obrambi in zgrešili nekaj lahkih priložnosti. Njihov vratar je zbral 10 obramb in že takoj na začetku so naredili razliko 2:7, ki so jo držali do konca.

Grega Jamnik, RD Urbanscape Loka: »Danes smo pričakovali zelo težko in enakovredno tekmo, vemo kaj pomeni Dobova na domačem terenu, da so zelo močen nasprotnik. Nanje smo se cel teden dobro pripravljali in trenirali. Po porazu z Gorenjem smo  si zadali, da bomo v gosteh probali izboljšati svojo predstavo. Prvi polčas je bil kot tisti proti tekmi z Velenjem, v drugem pa smo pokazali kaj znamo. S trdo obrambo in hitrimi protinapadi smo varno prišli do zmage.«

MRD Dobova: Dular 1, Markušić 5, Rožman, Leben, Kučič 3, Polutnik, Bura 4, Majić, Jazbec, Zavodnik 1, Krnc, Šušnjara, Kunst 5, Sintič 8(3), Hotko, Novak

Trener: Sandi Markl