17 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1

Točki ušli v zadnjih minutah

MRD Dobova : RD Koper 2013
    23 (13): 25 (9)

Na domačem terenu smo igro začeli sami in takoj v prvem napadu povedli. Vedeli smo, da so tokrat favoriti gostje iz Kopra vendar nas to ni pustilo zmesti. Fantje so močno prijeli v obrambi in prisilli Koprčane v nekaj izgubljenih žog, ki smo jih dobro izkoristili. V 15. minuti smo vodili z najvišjo prednostjo počlasa +4 zadetke ob rezultatu 9:5. Čeprav smo v naslednjih minutah tudi sami naredili nekaj napak v napadu, je obramba močno držala svoj zid, naš Tilen pa prikazal nekaj izjemnih obramb. Že v prvem polčasu jih je zbral 7, med tem ko jih je na Koprski strani Postogna le 3. V 28. minuti je bil, zaradi udarca, z rdečim kartonom kaznovan Domen Novak in tako primoran zapustiti igrišče. Kljub temu pa so Dobovski fantje ostali hladne glave in v istem ritmu nadaljevali ter se v garderobe odpravili s prednostjo 13:9.

Drugi polčas so začeli gosti in takoj zmanjšali zaostanek. Ob polčasu so Koprčani v vrata namesto Postogne poslali Kocjančiča. V prvih desetih minutah smo še držali svojo prednost, vendar je ta začela padati. Kljub dobrim obrambam Lebna, je naša igra pešala v napadu. Naredili smo nekaj napak in Koprčani so to izkoristili ter zmanjšali razliko na zaostanek 2 golov v 44. minuti ob rezultatu 19:17. Nato pa je v 50. minuti vstopil še tretji vratar Kopra, Haseljić Mirza, ki je presenetil naše fante in popolnoma zaklenil svoja vrata ter zbral 6 obramb v zadnjih desetih minutah. V 53. minuti je tako prišlo do prvega izenačenja 21:21, v 55. minuti pa so gostje prišli do prvega vodstva na tekmi, 21:22. Žal nam je zmanjkalo časa in slavila je ekipa Kopra z rezultatom 23:25.

Žan Krnc, MRD Dobova: »Tekmo so začeli dobro in si do polčasa priigrali razliko 4 zadetkov. Tokrat smo boljše začeli tudi v drugem polčasu in nadaljevali temo iz prvega. V 45. minuti smo popustili, za tem pa je sledilo naših črnih deset minut. Koprčani so spremenili obrambo in v vrata poslali novega vratarja, ki je obranil veliko ključnih strelov. Borili smo se, vendar se nam ni izšlo.«

Rok Marić, RD Koper: » Prvi polčas smo bili v napadu brez idej, kljub temu da smo vedeli da igrajo trdno in agresivno obrambo nas je slednja vseeno malce presenetila. Ob polčasu smo se dogovorili, da bomo spremenili tok igre in jo obrnili v svojo korist. Menim, da smo s svojo dobro pripravljenostjo utrudili Dobovčane in zasluženo zmagali.«

MRD Dobova: Dular 1, Markušić 1, Rožman, Leben, Kučič 2, Polutnik, Humek, Bura 1, Jazbec 1, Zavodnik 3, Krnc 2, Šušnjara 2, Kunst 2, Sintič 8(1), Hotko, Novak

Trener: Sandi Markl