17 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1

Celjani močno nad naše fante

RK Celje PL : MRD Dobova
    41 (19): 25 (14)

Tekmo so otvorili domačini in takoj povedli z delnim izzidom 3:0. Domači vratar Pajntar je zaklenil svoja vrata in naši fantje so do prvega zadetka prišli šele v 5. minuti. Celjani so prednost 4 golov držali vse do 10. minute, ko so naredili nekaj napak v napadu, ki smo dobro izkoristili. Gostiteljem smo se v 14. minuti približali na le gol razlike. Slednja se je za zadetek še povečala in zaostanek 2 golov smo držali do 22. minute. Nato pa je v naših vrstah zopet nekoliko padla zbranost in Celjski vitezi so znova povečali svojo prednost in ob polčasu vodili z rezultatom 19:14.

Drugi polčas smo začei v slogu prvega. Borili smo se, vendar je bila Celjska obramba premočna in njihova prednost se je le še povečala. Slednja je bila v 39. Minuti že +8 golov, ob rezultatu 26:17. Nato pa so domačini nekaj žog izgubili in uspeli smo narediti delni izzid 0:3. Naše veselje pa ni trajalo dolgo, Celjani so v 46. minuti prvič prišli do prednosti 10 golov, pri rezultatu 30:20. Našim fantom so popolnoma pošle moči in domačini so slavili z rezultatom 41:25.

William Accambray, RK Celje PL:Bilo je pomembno da nocoj zmagamo, saj moramo resno igrati vsako tekmo, če želimo dobro igrati tudi v Ligi prvakov. Čeprav je mogoče tekma v nedeljo proti Zaporožju pomembnejša od nocojšnje, pa je za nas toliko bolj pomembno da takšne tekme odigramo resno, saj predstavljajo nekakšen trening skozi katerega postajamo vedno boljši. Veseli smo nocojšnje zmage in tako moramo nadaljevati v prvenstvu.”

Rok Ovniček, RK Celje PL: ”V prvem polčasu smo naredili malce preveč napak in tudi naša obramba ni bila ”prava”, Dobovčani so se dobro upirali. Potem smo v drugem polčasu stopili na plin in naredili razliko, ki smo jo večali vse do konca in zasluženo slavili. Menim, da je bila ta zmaga dobra popotnica za nedeljsko tekmo in upam, da bomo slavili tudi tam.”

Tilen Leben, MRD Dobova: ”Tekmo smo začeli s prevelikim spoštovanjem do nasprotnika. Vsi smo gledali njihovo dobro predstavo pretekli vikend in nekateri smo se tega ustrašili. Igra na nikakor ni stekla, nekateri so proti moštvu Celja igrali prvič in to je naredilo razliko na tekmi.”

RK Celje PL: Vujović, Jurečič 6, Malus 2, Kljun 1, Košec 2(2), Razgor 5, Ovniček 4, Šarac 3, Nenadić 4, Panjtar, Accambray 5(3), Ferlin, Kodrin 3, Horžen, Anic 3, Bećiri 3

Trener: Tomaž Ocvirk