17 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1

MARIBORČANI ZNOVA DO ZMAGE S 5 GOLI PREDNOSTI

RK Maribor Branik : MRD Dobova
    33 (18): 28 (13)

Začeli smo v krču. Do prvega gola smo prišli šele v 2 minuti, nato pa je sledil kar 10 minutni premor do naslednjega zadetka. Domačini so to seveda izkoristili in prišli do vodstva 8:1. V 12. minuti je nato Kunst zadel za 2:8 in v naslednjih minutah so naši fantje polnili mrežo domače ekipe in s tem v 17. minuti z zadetkom Markušića uspeli zmanjšati zaostanek na -3. Velika prepreka v napadu pa je bil za naše fante Mariborski vratar Marin Đurica, ki je branil vsakemu za povrstjo in na koncu prvega polčasa zbral že 10 obramb. V garderobe so se s prednostjo odpravili gostitelji z rezultatom 18:13.

Drugi polčas smo nadaljevali kakor smo zaključili prvega. Konstantno smo bili v zaostanku 4 zadetke. Kljub mnogim poskusom v napadu, žoga nikakor ni končala za hrbtom Đurice, ki je ponovno vrhunsko branil, zbral je kar 17 obramb, in popeljal Mariborčane do nove zmage. Gostitelji so nam pobegnili tudi na 6 golov razlike vendar so na koncu slavili z razliko petih zadetkov (33:28), enako kot v tekmi prvega kroga, ko so zmagali v naši dvorani (28:23). Igra nekako ni stekla, delali smo veliko napad in naša obramba ni bila dovolj agresivna za razpoložene Mariborčane.

V prihajajočem tednu pa nas čakata še dve tekmi, prva v torek 4.12. v Velenju in nato še v soboto 8.12., ko k nam prihaja Ribnica. Za fante bo zelo naporen teden, zato pridite in jih podprite tako na domačem kot tudi gostujočem terenu!

Marin Đurica, RK Maribor Branik: »Smo v nekem naletu, kar kažejo tudi dobri rezultati. Prišla je Dobova, ki je vedno neugoden nasprotnik. Vemo, da vedno ko igramo pri njih je težko za nas, se moramo celo malce namučiti in prav tako se zavedamo, da bodo v takšnem duhu prišli tudi k nam. Malce smo bale nocojšnje tekme, saj smo imeli nekaj težav s poškodbami, ampak na koncu se je tekma odvila v našo smer.«

Izidor Hotko, MRD Dobova: » Tekmo smo izgubili v prvih desetih minutah, ko so nam pobegnili na 5 golov razlike in mi smo jih skozi celotno tekmo poskušali ujeti. Ampak s tako razpoloženim vratarjem na drugi strani je težko priti do priključka. Kljub temu smo v napadu igrali solidno, v obrambi pa še enkrat več premalo agresivnosti in premalo pomaganja eden drugemu in rezultat je pokazal svoje

RK Maribor Branik: Žabič 3, Planinšek, Celminč 5, Marušič 5, Sok 5, Šol 4, Simonič, Jerenc, Velkavrh 2, Budja, Jerebie 4, Golik 5 (2), Štumpfl

Trener: Šibila Marko