17 RK Dol TKI Hrastnik 0 0 0 0 -1

RIBNIČANI ODHAJAJO Z DVEMA TOČKAMA

MRD Dobova : RD Riko Ribnica
    24 (15): 34 (18)

Tekmo proti Ribnici smo začeli v napadu. Takoj smo povedli in držali prednost pred
    Ribničani. Po dveh zaporednih izgubljenih žogah in praznih vratih so v 10. minuti gostje
    rezultat izenačili na 5:5. Nato smo se znova dvignili in povedli, nekako pa napak nismo pustili
    za sabo in v 19. minuti smo zopet videli izenačen rezultat, tokrat 11:11. Še vedno smo bili v
    dobrem položaju, vendar smo kmalu popustili. V 21. Minuti je Ribnica po golu Setnikarja
    pršla do prvega vodstva 11:12. Ker je sledilo še več izgubljenih žog in nekaj zmede so
    nasprotniki zlahka višali svoje vodstvo, ki je ostalo vse do konca prvega polčasa. V garderobe
    smo se odpravili z zaostankom 3 golov in rezultatm 15:18.
    Drugi polčas smo slabo začeli. V 15. minutah so uspeli zadeti le 3 gole med tem ko so
    nasprotniki na drugi strani polnili mrežo. V 45. minuti je bil rezultat 19:27. Veliko strelov je
    šlo mimo vrat in nismo uspeli sestaviti igre. Delo je fantom oteževal tudi gostujoči vratar
    Klarić, ki je obranil še tisto peščico strelov, ki je šla proti vratom. Najvišje vodstvo Ribničanov
    je bilo kar 11 golov prednosti, ki je ostalo skoraj do konca. Ekipa Rika Ribnice je slavila z
    rezultatom 24:34.
    Tadej Dular, MRD Dobova: “V goste je prišla Ribnica in pričakovali smo težko tekmo. Smo v
    nizu treh tekem v 7 dneh in mogoče se malce pozna tudi naša utrujenost. Začeli smo zelo
    dobro, v napadu smo zadeli lahke strele in tudi zabijali na postavljeno obrambo. V obrambi
    smo najprej imeli nekaj težav, vendar smo se pogovorili in sestavili. Prišle so izključitve in
    gostje so naredili razliko z delnim izzidom 5:0. Tako je bil psihološki padec ob kncu prvega
    polčasa prevelik in zaključili smo z zaostankom 3 golov. Drugi polčas se je začel klasično v
    našem stilu, nikakor nismo mogli zadeti. V 15. minutah smo zadeli 3 gole kar enostavno proti
    takšni ekipi kot je Ribnica ni dovolj. Poleg tega pa je odlično branil tudi njihov vratar in še
    tisto kar je šlo proti golu je ostalo v njegovih rokah.”
    Jan Pucelj, RD Riko Ribnica: “Že nekaj tekem se nam dogaja, da začenjamo slabo in enako je
    bilo danes. Ne vemo zakaj, saj vsakega nasprotnika preučimo do potankosti. Ne glede na to
    vsako tekmo na koncu rešimo, s Krko smo imeli nekaj težav, z Dobovo je šlo nekoliko hitreje.
    Upamo, da niz zmag obržimo čim dlje in da še vedno ostanemo neporažena ekipa. Čakajo
    nas še 3 tekme do premora, nato pa po Novem Letu znova nadaljujemo.”

MRD Dobova: Dular 2, Markušić 4, Rožman, Leben, Kučič 1, Polutnik, Humek, Bura 2,