17 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1

NIZ PORAZOV SE NADALJUJE

RK Gorenje Velenje : MRD Dobova
    29 (15): 23 (10)

Tekmo smo začeli v napadu in takoj povedli 0:2. Velenjčani so do svojega prvega zadetka prišli šele v 6 minuti, nato pa hitro prišli v svoj ritem. V prvi polovici prvega polčasa smo se Osam uspešno upirali in nekolikokrat prešli tudi v vodstvo, na zadnje v 14. minuti ob zadetku Markušića za 5:6. Nato pa so prišle črne minute za našo ekipo, sledilo je nekaj izgubljenih žog, prednost domačinov pa se je večala in bila v 22. minuti že +5. V naslednjih minutah so Dobovčani uspeli razliko nekoliko zmanjšati, na 3 gole zaostanka, vendar so Velenjčani zopet prevzeli vajeti in ob polčasu vodili z rezultatom 15:10.

V drugem polčasu pa se je znova pokazala kakovost Velenjske ekipe, ki je nadigravala naše fante. Bili so močnejši tako v napadu kot tudi v obrambi kar se je poznalo na rezultatu. V 38. minuti jim je uspelo pobegniti na 9 golov prednosti in dobovski fantje so morali ukrepati. Prednost Velenjčanov jim je nekoliko uspelo zmanjšati, vendar je bila slednja prevelika, da bi lahko rezultat preobrnili. Na koncu so gostitelji slavili z rezultatom 29:23 in zopet smo zaključili z ničlo.

Na nocojšnji tekmi je svoje prve minute v letošnji sezoni odigral oziroma odbranil tudi Amir Delić, ponovno pa je priložnost med člani dobil tudi mladinec Jan Mladkovič.

V soboto, 8.12.2018 nas čaka tekma rednega (13.) kroga, ko k nam prihajajo lanskoletni prvaki iz dežele suhe robe, RD Riko Ribnica.

Jan Mladkovič, MRD Dobova: »Tekmo smo dokaj solidno začeli, kot smo se dogovorili smo v obrambi trdno stopili skupaj. V nadaljevanju pa so Velenjčani pokazali svojo kakovost in orevladali tako v obrambi kot tudi napadu. V prvem polčasu smo se še kar dobro držali, nato pa so v začetku drugega polčasa Velenjčani naredili odločilno razliko, ki je na koncu tudi odločila tekmo.«

RK Gorenje Velenje: Mazej 4, Haseljić, Tajnik, Špelić 6, Matanović 2, Logar, Levc 3, Stojnič, Vujović, Banfro 1, Verdinek 7(1), Grmšek, Taletovič, Kavčič M. 2, Kavčič A. 3, Kete 1

Trener: Zoran Jovičič