17 RK Dol TKI Hrastnik 0 0 0 0 -1

PREDČASNO BOŽIČNO DARILO NAVIJAČEM

MRD Dobova : RK Trimo Trebnje
    28 (15): 26 (12)

V napadu so začeli naši fantje in takoj povedli. Po nekaj uvodnih napakah so se zbrali in začeli polniti nasprotnikovo mrežo. Odlično pa je svoje delo opravil tudi Tilen Leben, ki je obranil dva protinapada zapored in tako dvignil naše fante in navijače. Fantje so v napadu, Lebnove obrambe izkoristili in povedli z razliko +3 ter nasprotnega trenerja Teraša primorali v minuto odmora. Slednja je nekoiliko porušila nalet naših fantov vendar ne za dolgo. Z močno igro v napadu in trdno obrambo smo prednost 3 golov pripeljali do konca prvega polčasa in se v garderobe odpravili z rezultatom 15:12.

Drugi polčas smo začeli v istem ritmu. Urbič ni bil razpoložen in Trimo je v 47. minuti zamenjal vratarja. Svojo prednost smo tudi povečali in v 54. minuti povedli tudi s petimi goli s prednosti! Vendar pa jim ni pomagalo niti to. Fantje so uspešno zabijali, Tilen pa je na drugi strani držal zaklenjena vrata. V zadnjih petih minutah pa je zmaga skoraj ušla po zlu. V 58. minuti je bil izključen Hotko in skoraj do konca tekme smo bili z igralcem manj. Brana je nekaj strelov obranil, njegovi soigralci pa so na drugi strani zadeli in v zadnji minuti smo vodili z minimalno prednostjo. Po obranjenem strelu Sintiča, je Dobovičnik v zadnjem Trimovskem napadu izgubil žogo in fantje so to morali iskoristiti. Počasi so se vrnili in s prodorom Markušića zadeli za zmago z rezultatom 28:26.

Izidor Hotko, MRD Dobova: »Nocojšnja zmaga je bila več kot potrebna, predvsem sedaj pred prazniki, da gremo lahko s pokončnimi glavami na počitnice. Zadnji mesec nam nikakor ni steklo, vedno smo bili v igri en polčas danes pa nam je končno uspelo sestaviti dva dobra polčasa. Med tednom smo se pripravljali, da igramo bolj skoncentrirano, da smo poslušali napotke trenerja do konca in nismo prišli v tistih črnih 10 minut, ki smo jih imeli vsako tekmo. Na srečo danes na čelu z vratarjem, ki je odlično branil smo uspeli zmagati.«

Tevž Grandovec, RK Trimo Trebnje: »Vedeli smo da nas čaka težka tekma. Danes nismo bili pravi in lahko samo čestitam Dobovi za zmago, saj so bili danes zasluženo boljši. Nikakor nismo uspeli sestaviti igre, vse je šlo narobe. V obrambi nismo delali prekrškov, v napadu pa smo grešili lahke zadetke. Zelo sem razočaran, saj odhajamo na odmor s sklonjenimi glavami.«

MRD Dobova: Dular, Markušić 3, Leben, Kučič 2, Polutnik, Gerjovič, Bura 8, Jazbec 1, Zavodnik, Mladkovič, Krnc, Šušnjara 3, Kunst 1, Sintič 4, Hotko 3, Novak 3

Trener: Sandi Markl
    Izključitve: 10 minut
    7-metrovke: 1/1

RK Trimo Trebnje: Cvetko 2, Seferović 2, Dobovičnik 4, Kotar Matic 2,Kotar Miha 2, Kotar Marko, Udovič 2, Sašek 1, Redek, Brana, Bojanić 1, Grbič, Horžen, Grandovec 5, Cirar 5, Urbič

Trener: Benjamin Teraš