17 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1

TOČKI DOLANOM

RK Dol TKI Hrastnik : MRD Dobova
    27 (11): 24 (10)

Tekmo sta odprla vratarja s svojima obramba, saj je prvi zadetek padel šele v 3. minuti. Za vodstvo Dobovske ekipe je zadel kapetan Tadej Dular. Sledili sta dve zaporedni izklučitvi na naši strani in Dolani so nadoknadili zadetek, vendar nato tudi sami prejeli izključitev. Po zgrešeni najstrožji kazni Sintiča, sta iz protinapada zadela najprej Novak in nato še Markušić. Konstantno prednost smo držali vse do 5. minute ko je za izenačenje zadel Hribšek Domen. Nato so v ospredje stopili Dolani in v 20. minuti povedli z rezultatom 9:7. Slednji se ni spremenil vse do 27. miute, saj sta svoja vrata odlično zaklenila vratarja obeh ekip, Nunčič in Leben. Za zmanjšanje zaostanka je zopet zadel Markušić, v 30. minuti izenačil Hotko, vendar pa je pred iztekom na drugi strani, Koprivc zadel za vodstvo Dolanov ob polčasu z rezultatom 11:10.

Kljub temu, da so Dolani na začetku drugega polčasa takoj povečali svojo prednost, so naši fantje v stilu prvega polčasa z dvema protinapadoma to prednost izničili in v 36. minuti tudi prišli do ponovnega vodstva (12:13). Naslednjih 10 minut je bil rezultat dokaj izenačen, vodili smo z minimalno prednostjo, Zasavci pa so nas lovili. V 48. minuti jim je le uspelo priti do vodstva, ki so ga trdno držali do konca tekme. Znova se je odlično izkazal njihov vratar Klemen Nunčič, ki je skupaj zbral kar 17 obramb. Vsekakor pa je svoje delo dobro opravil tudi naš Tilen Leben, ki je zbral 12 obramb, žal pa je od tega nekaj odbitih žog padlo v roke Dolanov, ki pa so drugo priložnost izkoristili in zadeli. V 58. minuti smo z dvema zaporednima goloma Novaka zaostajali le še za zadetek, vendar pa so po minuti odmora domačega trenerja Sirka, njegovi varovanci še dvakrat zadeli in zmagali z rezultatom 27:24.

Z zmago proti Dobovi, Dolanska ekipa še vedno ostaja na 11. mestu na lestvici najmočnejše slovenske lige, vendar pa so se Dobovčanom približali le na točko zaostanka.

Naše fante naslednjo soboto zopet čaka pomembna tekma proti RK SVIŠ Ivančna Gorica, kjer se bodo znova borili za pomembni 2 točki!!

Klemen Nunčič, RK Dol TKI Hrastnik: » Danes smo imeli zelo pomembno tekmo, nanjo smo se cel teden zelo dobro pripravljali. Mislim, da ni bilo skrivnosti med nami in Dobovo glede taktike in načina igre. Dobro smo jih zanalizirali in v tekmo smo šli z dvignjeno glavo, polni pogumi. Celotna ekipa se je borila in mislim, da smo prišli do zaslužene zmage. V naslednjem kolu nas čaka Koper in zagotovo se tja ne odpravljamo z belo zastavo. Poskusili se bomo čim bolj zoprestaviti nasprotniku. Sedaj zopet sledi analiza, priprave na tekmo, kovanje taktike in nato borba.«

Domen Novak, MRD Dobova: »Danes enostavmo nismo bilo tisti pravi. Že od samega začetka se nam igra ni sestavila. Takoj smo razbranili njihovega vratarja in pri strelih nismo bili dovoloj skoncentrirani, kar je vodilo v živčno tekmo namesto da bi izkoristili svoje priložnosti. Zagotovo smo razočarani, vendar pred nami je še veliko tekem in že naslednji vikend gremo po dve točki.«

RK Dol TKI Hrastnik: Seme, Brilej 3, Klepej 6(3), Ajdari, Gruškovnik , Pintar, Bauerheim, Hribšek 5, Zore 1, Ramič 2, Ribič, Jakopič 1, Simončič 1, Nunčič, Cigler, Koprivc 7

Trener: Aleš Sirk