17 RD Slovan -1

POMEMBNA ZMAGA V DOMAČI DVORANI

MRD Dobova : RK SVIŠ Ivančna Gorica
    32 (15): 30 (13)

Tekmo je v napadu začela ekipa SVIŠ-a. Prvi napad so zapravili in naši fantje so jim takoj vrnili. S trdno obrambo so ustavljali napad nasprotne ekipe. Slednji so dobro igrali s svojim krožnim napadalcem in si izborili tudi nekaj najstrožjih kazni. Dobovčani so vodili skozi celoten prvi polčas, prvo najvišjo prednost (+4) so imeli v 15. minuti, ko je za 8:4 zadel Domen Novak. Ivančani so se nam v 26. minuti po zadetku Zafrana iz 7. metrov uspeli približati na le gol zaostanka, vendar smo se z učinkovitimi protinapadi znova uspeli oddaljiti. V garderobe smo se odpravili s prednostjo 15:13.

V drugi polčas smo se podali odločno, željni zmage. Svojo prednost smo malce povečal in jo konstantno držali. Slednja je tudi v drugem polčasu narasla do +4, vendar se ni obdržala. Z dobrimi obrambabmi svojih vratarjev in zadetki na nasprotni strani, so gostje zmanjšali svojo prednost, vendar ne dovolj. Zaradi grobega prekrška je v 49. minuti rdeči karton dobil Matevž Kunst in do konca smo morali odigrati z igralcem manj. Ekipa SVIŠ-a je poskusili do žoge priti z globoko obrambo proti sredini igrišča toda dobovski fantje so žogo zadržali in z zadetko Sintiča v zadnji minuti, slavili z rezultatom 32:30

Na tekmi je v Dobovskem dresu na mestu krožnega napadalca, prvič zaigral tudi novi član ekipe, Madžar Mark Istvan Kovacs

Lucian Bura, MRD Dobova: »Celotno tekmo smo vodili in držali razliko. Na koncu je malcepopustila koncentracija in ekipa SVIŠA-a se nam je uspela približati. Zmaga za nas ni bila vprašljiva, zadržali smo žogo in na koncu zmagali.«

Simon Stopar, RK SVIŠ Ivančna Gorica: »Borba je bila prava, vendar obramba znova ni bila na mestu, saj smo skozi sredino prejeli preveč golov. V napadu je še nekako šlo, vendar menim da nas je nocoj pokopala obramba. V odločilnih trenutkih smo naredili nekaj napak, pokazala se je naša neizkušenost in znova smo izgubili z majhno razliko. Ostajamo pri dveh točkah in se borimo naprej.«

MRD Dobova: Dular, Markušić 5, Rožman, Leben, Polutnik, Humek, Bura 10, Kovacs 2, Jazbec, Mladkovič, Krnc, Šušnjara 3, Kunst 1, Sintič 6, Hotko 1, Novak 4(2)

Trener: Damjan Radanovič,