17 RK Dol TKI Hrastnik 0 0 0 0 -1

Z ZMAGO V ORMOŽU , DOBOVA SKOČILA NA DEVETO MESTO

RK Jeruzalem Ormož : MRD Dobova
    35 (19): 36 (18)

Tekmo sta z obrambo na obeh straneh otvorila vratarja. V naslednjem napadu pa nam je uspelo povesti. Prednost smo držali do 11. minute ko so vinarji izenačili in nato v naslednji tudi povedli. Vdostvo se je nato nekolikokrat izmenjalo, naposled pa sm bili mi tisti, ki smo lovili priključek. Domačini so se nam uspešno uspeli izmikati do zaključka prvega polčasa, ki so ga dob ili z rezultatom 19:18.

Drugi polčas nismo začeli obetavno. Minimalna prednost domače ekipe je vsako miuto rasla in uspeli so narediti delni izzid 5:0 ter v 35. minuti vodili z rezultatom 25:20. Bali smo se popolnega padca koncentracije, vendar so fantje pokazali da se lahko vrnejo. Prednost Ormožanov je počasi kopnela in v 51. minuti smo po golu Bure uspeli priti na le gol zaostanka. Za tem je dvojno izključitev zaradi prekrška in nato ugovarjanja dobil Dorian Markušić in si s tem prislužil že tretjo izključitev in rdeči karton. V naslednjih dveh minutah je domača ekipa zopet pobegnila na +3, vendar nato še sama zaradi pregrobe igre v 53. minuti morala zaradi izključitve Žurana in Kocbeka igrati s 4 igralci. Številčno prednost na igrišču smo izkoristili in rezultat najprej izenačili in nato v zadnjih sekundah po zadetku Novaka tudi obrnili v našo prid! Dobovski fantje so slavili z rezultatom 36:35.

To ni bila le tekma z velikim številom golov, mnogimi kartoni in števičnimi izključitvami, vendar je imela tudi dobrodelni namen. Gostitelji, so namesto vstopnine zbirali prostovoljne donacije, ki so jih ob polčasu podarili družini Erjavec in enoletni deklici Neži, ki boluje za cebrebralno paralizo. Tako RK Jeruzalem Ormož kot tudi sami smo prispevali družini Erjavec in s skupnimi močmi zbrali 2.100 evrov, ki bo 5-članski družini zagotovo prav prišla.

Matevž Kunst, MRD Dobova: "Borili smo se do konca. Žal našima vratarjema nismo dovolj pomagali skozi celotno tekmo, saj je bila naša obramba slaba. Na koncu pa je Tilen obranil dva ključna strela, ki smo jih morali izkoristiti in obrnilo se je tako kot je bilo treba. Čeprav je bila v drugem polčasu obramba na višjem nivoju, to še vedno ni bilo to ampak smo si priigrali dve točki."

Tomislav Balent, RK Jeruzalem Ormož: "Svojim fantom moram čestitati, saj so bili danes popolnoma brez mene. Držali smo prednost, vendar na koncu zopet izgubili v zadnjih sekundah."

RK Jeruzalem Ormož: Bogadi 3, Šoštarič 1, Čudič 12(4), Žuran 8, Hebar G., Hebar M. 3, Šulek, Kocbek 3, Balent, Niedorfer, Kosi 3, Mesarić 2, Ciglar, Toplak, Horvat, Zemljič

Trener: Saša Praprotnik