17 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1

V ZADNJIH SEKUNDAH IZGUBILI TOČKO

MRD Dobova : MRK Krka
    26 (13): 27 (15)

Začeli smo porazno. Prvih deset minut se v igri nismo znašli in nič se ni izšlo po načrtih. Na drugi strani pa so Krkaši zadevali gol za golom. Njihova prednost se je z vsakim napadom večala in v 13. minuti so po golu Papeža vodili s 6 zadetki prednosti. Z visoko prednostjo so nadaljevali, vendar so se naši fantje zbrali in močneje stisnili v obrambi ter pripomogli k obrambam Lebna, ki so bile še kako pomembne. S tem je steklo tudi v napadu in začeli smo nižati svoj zaostanek. V 27. minuti je po zadetku Hotka, slednji bil zgolj minimalen. Novomeščani pa nas niso pustili ravnodušne in v zadnji minuti zadela za rezultat 13:15 in se v slačilnice odpravili z dvema goloma prednosti.

Takoj na začetku drugega polčasa si je dvominutno kazen prislužil naš novi igralec Kovacs in morali smo nadaljevati z le petimi igralci. Dolenjcem je številčna premoč prav prišla in zopet so povečali svojo prednost. V 34. minuti je bila slednja, po zadetku kapetana Didoviča, +4. Kljub temu se nismo predali, borili smo se do zadnje sekunde in skoraj uspeli. V zadnjih 5 minutah smo zaostajali le za zadetek in začeli upati na točko, mogoče celo dve. Ko je bil v 59. minuti izključen Novak smo vedeli, da bomo do konca morali izstisniti zadnje atome moči saj smo igrali z igralcem manj. Po zadetku Florjančiča na strani Krke, je domači strateg zahteval minuto odmora, ki se je obrestovala. Markušić je v napadu zadel in prisilil novomeškega trenerja Skoka, da tudi sam vzame minuto odmora. Slednja zanje ni bila tako uspešna, v napadu so ob prekršku izgubili žogo in ponudila se nam je priložnost za izenačen izzid. Žal pa smo posnemali igralce Krke in prekršek storili tudi sami ter nam je tako zmanjkalo časa za odločilni zadetek. Novomeščani so slavili z rezultatom 26:27 in se tako približali najboljši šesterici državnega prvenstva.

Spremljali smo napeto in borbeno tekmo, takšno kot se za Dobovsko trdnjavo spodobi. Za mnoge fante je ta bila tudi ”krstna”, saj so prvič igrali na televiziji, kajti tekmo so v živo prenašali na kanalu Sport Klub 1.

Luka Florjančič, MRK Krka: Cel teden smo se pripravljali na vzdušje v Dobovi, na njihovo glasno dvorano. Imeli smo priložnost, da bi jih zlomili in ušli na 5, 6 golov prednosti vendar smo jih konstantno vračali v igro. Na koncu so nas ulovili in šlo je gol za gol ampak nam je uspelo. Celotno sezono že imamo neko nesrečo in veliko poškodb, vendar nam je na koncu uspelo to obrniti v našo prid in zmagati. Sedaj gremo tekmo za tekmo in se borimo za najboljših šest.

Mark Kovacs, MRD Dobova: Prvih deset minut je šlo vse narobe, vse kar smo si zamislili in hoteli se ni izšlo. Ključne za tem so bile Tilnove obrambe. Slednje so bile za nas zelo pomembne, saj se je izboljšala obramba in z njo tudi napad. Celotna tekma je bila ena sama borba, na koncu ne morem reči da je zmagala boljša ekipa vendar razpletu ne moremo oporekati. Zadnji dve tekmi nas je spremljalo nekaj sreče, žal ne danes. Čakajo nas nove tekme, nove priložnosti za zmage in nedvomno se bomo borili.

MRD Dobova: Delić, Dular, Markušić 5(2), Rožman, Kovacs 3, Leben, Polutnik, Humek, Bura 3, Jazbec, Krnc, Šušnjara, Kunst 5, Sintič 5, Hotko 2, Novak 3

Trener: Damjan Radanovič