17 RK Dol TKI Hrastnik 0 0 0 0 -1

Ločani prehitri za dobovske fante

RD Urbanscape Loka : MRD Dobova
    33 (19): 29 (15)

Začeli smo obetavno. Domačini so v prvem napadu povedli, vendar smo rezultat takoj izenačili in v naslednjih minutah povedli. Žal pa je bilo to naše edino vodstvo na tekmi. V 6. minuti so Ločani rezultat izenačili na 3:3 ter nato začeli višati svojo prednost. V prvem polčasu smo se jim korekto upirali, vse do zadnjih minut nam niso pobegili na več kot gol ali dva prednosti. Naša ladja pa je začela toniti v 24. minuti, ko je ekipa Loka z zadetkom Šibanca povedla s tremi goli prednosti. Slednjo so do konca prvega polčasa uspeli še zvišati in v garderobe smo se odpravili z zaostankom 4 golov in rezulattom 19:15.

Drugi polčas ni obetal nič boljšega. Gostitelji so v 36. minuti celo prišli do najvišje prednosti +7 zadetkov. Fantje so poskušali ustaviti napad Ločanov in zdevati na drugi strani, vendar je preveč žog končalo izven vrat. Loški napad pa je bil boljše od dobovskega obrambnega zidu. V zadnjih minutah je po nekaj tehničnih napakah loške ekipe, dobovskim fantom uspelo zmanjšati nasprotnikovo prednost, vendar je ta bila prevelika za drugačen razplet. Slaba obramba ter zgrešene najstrožje kazni in nekaj lahkih zadetkov je botrovalo h končnemu izidu in slavju Ločanov z rezultatom 33:29.

Trenutno na lestvici zasedamo 10. mesto in imamo 12 točk. Samo s točko prednosti, ki so si jo z zmago nad Celjani so na 9. mestu Ormožani. Nevarno so se iz 11. mesta približali Dolani, ki imajo po zmagi proti Ribnici sedaj 9 točk. Naslednji teden nas čaka obračun proti Kopru in za azključek rednega dela, v zadnejm krogu še domača tekma proti Pivovarjem. Ni še konec in borili se bomo do zadnjega.

Gašper Mali, RD Urbanscape Loka:

"Gostje iz Dobove so začeli bolje in v uvodnih minutah povedli. S hitrimi  polprotinapadi smo nato uspeli povesti n držati razliko treh- štirih golov. V drugem polčasu smo s pomočjo dobre obrambe razliko uspešno zadržali. V zadnjih minutah so dobili priložnost mlajši igralci, ki so upravičili zaupanje trenerja."

Matevž Kunst, MRD Dobova:

"Škofjeločani so bili danes prehitri za nas. Šli smo na zmago, želeli smo si dveh točk, saj bi nam v nadaljevanju prišle zelo prav. Škoda za zamujeno priložnost, vendar so danes domačini zasluženo zmagali."

RD Urbanscape Loka: Božnar, Vrbinc 5, Šibanc 8, Gartner , Dolenc, Jamnik 8, Jesenko M., Juričan, Bradeško, Mali, Jeseničnik, Pipp, Bergant 1, Jesenko A. 4, Bogdanič-Jenko 5, Marinović

Trener: Robert Beguš