17 RK Dol TKI Hrastnik

Visoka zmaga Koprčanov

RD Koper : MRD Dobova
    20 (36): 14 (23)

Napad so v domači dvorani začeli Koprčani. Prvi smo povedli mi, vendar smo do naslednjega zadetka prišli šele v 4. minuti, saj je svoja vrata dobro zapiral Koprski vratar Thomas Postogna. V nadaljevanju so naši fantje nekoliko dvignili svoj tempo in v 11. minuti, po zadetku Hotka, prišli do vodstva z rezultatom 6:7 Žal pa slednje ni ostalo za dolgo. Primorci so kmalu povrnili izgubljeno in svojo prednost še povečali. Ko je ta narasla na +4 je bil Damjan Radanović prisiljen vzeti minuto odmora. Slednja ni bila ravno obetavna, saj so Koprčani obdržali svoj ritem in ga tudi dvignili ter polčas zaključili s prednostjo 20:14.

V drugem polčasu je šlo le še navzodl. V obrambi nismo imeli ideje kako ustaviti koprski napad in ti so le polnili mrežo našega Lebna. Visok končen rezultat je le priča temu, kako peša naša obramba. Na koncu so primorci slavili z visokim rezultatom 36:23.

Nejc Planinc, RD Koper: “Odigali smo zelo pomembno tekmo, ki smo jo vzeli maksimalno resno. Nasprotnika nismo podcenjevali, ker smo se zavedali, da so dobra ekipa (že prva tekma v Dobovi je bila zelo težka). Danes smo jih nadigrali, zdaj pa nadaljujemo z dobro predstavo naprej.”

Marko Sintič, MRD Dobova: “Današnja tekma se je končala z za nas kar grdim izzidom, izgubili smo poštenih trinajst golov. V obrambi nas vsekakor ni bilo, v napadu smo prihajali do neizdelanih strelov, zaradi česar so nas Koprčani z lahkoto in hitro sokntrirali. Mi gremo naprej, sedaj nas čaka težki boj za obstanek.”

RD Koper: Haseljić, Makuc, Dolenc, Grzentič, Krečič 4, Matijaševič 5, Konjevič 1, Kocjančič, Postogna, Moljk 1, Smolnik 4, Sokolič 3, Zugan 8, Planinc 10, Stopar, Bratkovič

Trener: Uroš Rapotec