17 RD Herz Šmartno 0 0 0 0 -1

VEČ SREČE PRIHODNJIČ

RK Trimo Trebnje : MRD Dobova
    34 (20): 33 (20)

Tekmo smo začeli v napadu in takoj povedli. Rezultat je bil celotno tekmo izenačen. V prednosti smo začeli mi, ko se je v 7. minuti vodstvo zamenjalo in ekipa Trima je višji rezultat držala do 16. minute, ko smo jih zopet ulovili. Nobeni ekipi ni uspelo priti do znatnega vodstva, le pred koncem prvega polčasa so Trebanjci uspeli priti na dva zadetka prednosti, ki pa smo jih do 30. minute izničili in celo prešli v vodstvo. Še tri sekunde pred piskom sirene je bil rezultat 19:20 v prid naših fantov, ko pa sta se delilca pravice odločila, da je bil prekršek nad Udovičem vreden najstrožje kazni, ki jo je Trimo izkoristil in ob polčasu smo se v garderobe odpravili z izenačenim izzidom 20.20.

Napetost je v drugem polčasu le narasla. V višjo je prestavil tudi naš vratar Tilen Leben, ki je v drugem polčasu blestel. Na koncu je zbral kar 13 obrmab od tega dve najstrožji kazni. Naredili smo nekaj napak, ki so nas drago stale, vendar slednje niso bile ključne za to da smo se domov odpravili praznih rok. Tako kot prvi polčas je bil tudi drugi zelo izenačen, večino časa smo bili v prednosti, vse do zadnjih dveh minut ko se je tehtnica nagnila na stran Trima, ki je na koncu slavil z minimalno prednostji 33:34.

Tevž Grandovec, RK Trimo Trebnje: "Po turbulentnem tednu je za nami težka tekma, v kateri smo bili bolj slabi v obrambi. Spet se nam je obrestovalo, da smo se do konca borili in zadeli v zadnji sekundi. Zmagi se ne gleda v zobe. Dosegli smo zmago, katero smo tudi pričakovali. Zahvaljujem se navijačem za izjemno podporo,« je po srečanju povedal Tevž Grandovec."

Matevž Kunst, MRD Dobova: "Tekmo smo izgubili po nesreči. Trebanjci so bili boljši nasprotnik. Definitivno računamo na obstanek, če bomo tako igrali še naprej pa se nadejamo še kakšne zmage."

RK Trimo Trebnje: Cvetko 2, Kotar Marko, Seferović 5, Dobovičnik 7, Hasić, Kotar Matic 5, Kotar Miha 2, Sašek, Redek, Brana, Bojanić, Grbič, Udovič 3, Grandovec 4, Cirar 6, Urbič

Trener: Benjamin Teraš