17 RK Dol TKI Hrastnik 0 0 0 0 -1

VELIKA PREMOČ NAD VINARJI

MRD Dobova : RK Jeruzalem Ormož
    21 (36): 13 (27)

Igro so v napadu začeli gostje, vendar žogo hitro izgubili in iz protinapada je prvi gol zadel včerajšnji slavljenec, Domen Novak. Ormožani so nam bili blizu, vendar nekako niso našli pravega odgovoraza našo obrambo. V vodstvo so prešli v 4. minuti pri rezultatu 2:3. Slednje je bilo njihovo prvo in tudi zadnje vodstvo, ki ni trajalo ravno dolgo, saj so dobovski fantje že v naslednjem napadu prevzeli vajeti v svoje roke in kljub nekaj tehničnim napakam začeli s svojo prevlado. Nizali so gol za golom, svoja vrata pa je odlično zapiral naš Tilen Leben. Ob polčasu smo vodili s prednostjo 21:13.

V drugem polčasu so fantje samo še stopnjevali svoj tempo in nadigravali ormoške vinarje. Izkoristili smo dobro igro v obrambi in izkoristili priložnosti iz protinapadov. Svoje so dodal tudi naši vratarji, ki so skupaj zbrali 13 obramb. Najvišjo prednost tekme, prednost 10 zadetkov, so fantje dosegli v 44. minuti. Ob koncu so se domači veselili zmage z rezultatom 36:27. Novi točki pomenita velik korak proti obstanku v ligi in nadaljevati moramo svoj ritem tudi v naslednjih krogih.

Denis Zavodnik, MRD Dobova: »Danes smo pokazali zelo dobro igro v obrambi, prav tako pa se nam je poklopilo tudi v napadu. Najpomembnejše pa je to, da smo nardili še korak naprej proti obstanku v ligi. Veseli smo nocojšje zmage in upamo, da bomo v takšnem ritmu nadaljevali naprej.«

Tilen Kosi: RK Jeruzalem Ormož: »Lahko bi rekel, da je igra, ki smo jo danes prikazali, proti ekipi s katero se borimo za mesta v ligi, nekoliko sramotna za naš šport. Ker bo ekipa ostala dokaj nespremenjena tudi prihodnjo sezono bomo morali poiskati neko formo in dvigniti ritem. Časa bo dovolj in upam, da bomo igro obrnili v drugo smer že v naslednjem krogu.«

MRD Dobova: Delić, Markušić 7, Rožman 1, Kovacs 5, Leben, Polutnik, Humek 1, Bura 4, Jazbec, Zavodnik 5, Krnc 2, Šušnjara, Kunst 2, Sintič 2, Hotko, Novak 7

Trener: Damjan Radanovič