17 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1

TOČKA PROTI TRIMU ZADOSTOVALA ZA OBSTANEK

MRD Dobova : RK Trimo Trebnje
    19 (37): 22 (37)

Tekmo smo odlično otvorili. V napadu smo začeli sami in takoj povedli. Na drugi strani pa je dobro zaprl svoja vrata naš Tilen Leben in gostje so do prvega zadetka prišli šele v 3. minuti. Svojo prednost smo le še stopnjevali, vse do 7. minute, ko smo padli v krč in naslednj 4 minute nismo prišli do zadetka. Tako se je tehtnica nagnila na stran Trebanjcev. V 11. minuti so gostje najprej izenačili na 6:6, nato pa v 18. minuti prišli do prvega vodstva, ki je ostalo do zaključka prvega polčasa. Slednji se je zaključil z rezultatom 19.22, v prid Trima.

Drugi polčas se ni začel po naših načrtih. Do prvega zadetka smo prišli šele v 34. minuti, v tem času pa so rokometaši Trima svojo prednost povečali že na +6. Eden ključnih za visoko prednost Trima je bil njihov vratar Urh Brana, ki je polek številnih obramb iz igre, obranil tudi najstrožjo kazen in zadel gol iz druge strani igrišča. Največjo prednost, +7 zadetkov, so dosegli prvič v 37. minuti in nato še v 43. minuti, kar pa je bil znak za naše fante, da bo potrebno prestaviti v višjo prestavo ali pa bodo točke ušle po zlu. Nasprotniki so popustili v obrambi in pričel se je dobovski povratek. Fantje so z vsakim napadom nižali prednost Trebanjcev, hkrati pa močneje prijeli v obrambi in tako pomagali Tikiju do nekaj ključnih obramb. Rezultat, smo po golu Sintiča, prvič izenačili v 57. minuti, nato z golom Kovacsa v 58. povedli, vendar je slednjega, po zadeti najstrožji kazni Cirarja, ekipa Trima v 59. minuti izenačila. Nekdanji dobovski rokometaš v dresu Trima, Adam Seferović je nato v zadnji minuti zadel za vodstvo gostov, vendar pa je v enaki meri na drugi strani vrnil Markušić in nekaj sekund pred koncem izenačil za končni rezultat 37:37.

Tilen Leben, MRD Dobova: "Na koncu se je sreča malce obrnila na našo stran, v igri se nam je poklopilo in uspeli smo nadoknaditi veliki zaostanek. Priborili smo si točko in s tem zagotovili obstanek v ligi. Kljub temu v obstanek nismo dvomili saj smo verjeli vase in da nam bo uspelo si priigrati potrebne točke in to smo danes v vseh 60. minutah pokazali. Ne glede na rezultat med tekmo, se nismo predali in smo verjeli, da nam bo na koncu uspelo."

Uroš Udovič, RK Trimo Trebnje: "Imeli smo veliko prednost in tako kot smo si jo mi nabrali, tako jo je Dobova tudi izničila, to je šport. Čestitam vsem fantom za borbo, vendar danes smo naredili preveč napak, predvsem v obrambi, da bi lahko računali na dve točki. Naš cilj je še vedno, da na koncu osvojimo 7. mesto, čakajo nas še 3 tekme, najprej Ormož nato SVIŠ in borili se bomo do konca. Danes pa kot sem rekel, na koncu pravčna delitev točk in čestitke Dobovi za prikazano."

MRD Dobova: Delić, Dular 2, Markušić 7, Rožman, Kovacs 4, Leben, Humek, Bura 5, jazbec, Zavodnik 2, Krnc 1, Šušnjara, Kunst 1, Sintič 6, Hotko, Novak 9

Trener: Damjan Radanovič