15 RD Istrabezn plini Izola 0 0 0 0 -1
16 RD Slovan 0 0 0 0 -1
17 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1

DOBOVSKI KADETI LETO 2018 ZAKLJUČUJEJO NA VRHU LESTVICE

Dobovski mladi upi so uspešno nadigravali svoje nasprotnike celotno sezono. Nanizali so 9 zaporednih zmag, 100-odstotni izkupiček pa so jim včeraj preprečili regijski rivali iz RK Krško. Kljub borbi so bili domačini na konc boljši z rezultatom 22:20. Fantje pa si vsekakor zaslužijo veliko pohvalo! Klubske barve je dva dni zapored predstavljalo 8 mladeničev, ki so po tekmi v Sevnici v sredo 19.12. in 9 zaporedni zmagi, v Krško prišli nekoliko utrujeni, vendar pripravljeni na borbo. Številčnejši Krški ekipi so se dobro upirali ampak na koncu priznali premoč.

Kljub porazu na zadnji tekmi v letošnjem letu pa so globoko zasidrani na vrhu lestvice. Z 18 točkami zasedajo prvo mesto v skupini Kadeti Jug in imajo 4 točke prednosti pred zasledovalci iz Krškega.

Najboljši trije strelci v 10 tekmah pa so Marko Abramović – 74 zadetkov, Bogdan Mijušković – 68 zadetkov in Timotej Topolovec – 57 zadetkov.

Prepričani smo, da bodo uspešno nadaljevali tudi v naslednjem letu in nas razveseljevali z novimi odličnimi predstavami in zmagami. Sedaj pa si zaslužijo počitek in praznični premor.

Povzetek preteklih nekaj tekem:

20.12.2018 - RK Krško : MRD Dobova 22:20 (7:8)

Na zadnjo tekmo so se naši kadeti podali k večnim rivalom v Krško, kjer jih je čakala težka tekma. V isti postavi kot dan prej proti Sevnici, je celotnih 60 minut igrala ista ekipa. Močno so se upirali in bili zelo blizu, vendar so bili domačini na koncu za las boljši.

MRD Dobova: Gerjovič 5, Topolovec 1, Jakovina 1, Ferenčak 5, Mijušković 4, Abramović 4, Vogrinc ter Brezinščak v golu.

19.12.2018 - RK Sevnica : MRD Dobova 23:33 (11:16)

Kadeti so tokrat gostovali v Sevnici in zabeležili novo, ze 9 zmago v tej sezoni.

V začetku je bila tekma izenačena, proti koncu polčasa pa so mladi fantje iz Mrd povsem zagospodarili na igrišču in samo večali razliko.

MRD Dbova: Ferenčak 7, Topolovec 6, Gerjovič 3, Abramovič 11, Mijuškovič 3, Vogrinc 3, Jakovina in Brezinščak v golu.

6.12.2018 - RD Herz Šmartno : MRD Dobova 21:28 (10:14)

Kadeti Mrd Dobova so na gostovanju v Šmartnem povsem zasluženo zmagali.

Fantje so od prve minute naprej pokazali da so v Šmartno prišli z jasnim ciljem, po zmago.

Od prve pa vse do zadnje minute so garali v obrambi, v napadu pa s preudarno igro polnili mrežo simpatičnih domačinov.

MRD Dobova: Gerjovič 1, Ferenčak 4, Antlej 1, Topolovec 5, Mi jušković 9, Abramović 7, Vogrinc 1, Juršič, Lesnjak-Notersberg, Brezinščak, Jakovina.

29.11.2018 - Mrd Dobova : Dol Tki Hrastnik 43-19 (23:5)

Dobovska ekija je že v svoji drugi tekmi ta teden tekmo odigrala tako kot je treba in že od prve minute naprej polnila mrežo vrstnikov iz Hrastnika. Razlika se je ba koncu ustavila pri plus 24

MRD Dobova: Vogrinc 9, Topolovec 5, Ferenčak 5, Jakovina 3, Abramović 10, Gerjovič 5, Mijušković 6 in Brezinščak v golu.

28.11.2018 MRD Dobova : RK Radeče Papir Nova 40-21 (21-7)

Kadeti Mrd Dobova so v vnaprej odigrani tekmi proti vrstnikom iz Radeč brez težav zmagali ter zabeležili novi 2 točki. Že naslednji dan pa jih čaka nov obračun proti ekipi iz Dola, tokart na domačem igrišču.

MRD Dobova: Brezinščak in Lesnjak-Notersberg v golu, Abramović 11, Topolovec 8, Ferenčak 1, Jakovina 5, Vogrinc in Gerjovič 4, Juršič 3,  Antlej 2, Mijušković 2.