15 RD Slovan 0 0 0 0 -1
16 RD Herz Šmartno 0 0 0 0 -1
17 RK Drava Ptuj 0 0 0 0 -1

KADETI SUVERENO PREKO KRŠKEGA

V Dobovski trdnjavi sta se včeraj v skupini Kadeti Jug pomerili, domači MRD Dobova in gostje iz RK Krško. V posavskem derbiju so slavili dobovski fantje!

Od samega začetka tekme se je videlo, da bo to prava prvenstvena tekma kot se za takšne derbije tudi spodobi.

Obe ekipi sta pokazali ogromno lepih potez in hitrih protinapadov. Iskazali so se tudi vratarji in spremljali smo zelo dinamično igro. Igro so začeli gostje in tudi prvi povedli, kar pa je bilo tudi njihovo edino vodstvo. Dobovski kadeti so prijeli vajeti v svoje roke že na začetku in pokazali iz kakšnega testa so. Do najvišjega vodstva prvega polčasa, +4 zadetkov so domači prišli v 20 minuti, ko so vodili z rezultatom 9:5. Krčani so zaostanek poskusili zmanjšati, vendar so ga dobovčani pridno držali. Ob polčasu so se v garderobe s prednostjo odpravili domačini in sicer z rezultatom 13:10.

Drugi polčas so naši fantje začeli s sicer zgrešenim napadom, kar pa jih ni zmedlo. Ravno nasprotno, prestavili so v višjo prestavo in začeli nadigravati goste iz Krškega. V 49. miuti so celo prišli do najvišje prednosti tekme +8 zadetkov, ko so vodili z rezultatom 26:18. V zadnjih 10. minutah so naši fantje izgubili nekaj žog in nasprotna ekipa je uspela zmanjšati prednost, vendar ne dovolj. Dobovčani so suvereno premagali ekipo iz Krškega in zasluženo zabeležili novi dve točki.

Kadeti MRD Dobova tako ostajajo neporaženi in v skupini Kadeti Jug kraljujejo na vrhu!

Velika zahvala gre tudi navijaški skupini White stars in publiki za izvrstno navijanje.

MRD Dobova : RK Krško  30:26 (13:10)

MRD Dobova: Lešnjak-Notersberg, Vogrinc 1, Gerjovič 6(1), Topolovec 4, Brezinščak, Antlej, Jakovina 1, Ferenčak 4, Mijušković 8, Juršič, Abramović