17 RK Dol TKI Hrastnik

Srčna borba do zadnje minute proti Ribnici

MRD Dobova : RD Riko Ribnica
    21 (14): 24 (11)

Zadnja tekma v tem koledarskem letu je prinesla dobro voljo med domače navijače, čeprav niso premagali rokometašev Ribnice.

Ribničani so v letošnji sezoni še neporaženi, zato smo pričakovali, da bodo tudi v Dobovi zelo suvereni. Poleg tega je v naši ekipi manjkal Miklavčič, ki je zaradi napake na tekmi proti Trebanjcem, prisiljeno počival. Nekaj dni pred tekmo se je na treningu poškodoval Borna Hardović- zato tudi on včeraj ni nastopil.

Začetek tekme je prinesel malo zadetkov- prvi je padel šele v 4. minuti po zadetku Koprivca, kmalu pa je sledil še protinapad, v katerem je zadel Smojver in domače popeljal do prednosti 2:0. Do 12. minute smo videli veliko napak v napadu in dobro igro v obrambi obeh ekip. V 16. minuti je bil Roman Beguš, gostujoči trener, prisiljen zahtevati minuto odmora, saj je do tega trenutka tekme izgledalo, da je Dobova favorit (rezultat 7:4). Minuta odmora ni prinesla konkretnih sprememb. Gostje so se malo približali, a naši se niso zmedli. Ohranili so prednost in po zadetku Smojverja v zadnjih stotinkah prvega polčasa, zadeli za 14:11.

Začetek drugega polčasa ni bil tak, kot si ga je predstavljal domači strateg Aleš Sirk. V 35. minuti so gostje izenačili na 14:14 in v 40. minuti prvič na tekmi povedli s 15:16 ter takoj zadeli še za 15:17. Sledila je minuta odmora v domačem taboru. Le ta ni preveč zalegla. Poznala se je odsotnost dveh igralcev, ki po navadi začenjata v prvi postavi. Sirk ni imel veliko izbire na zunanjih položajih, zato je moral v igri dlje časa puščati iste igralce. Gostje na drugi strani pa so imeli dovolj dolgo klop, da so lahko igralci počivali in v igro prišli “sveži”. Ribničani so posledično prevzeli pobudo in v 50. minuti povedli z rezultatom 17:20. Vendar kljub temu, da so gostje veljali za favorite, kljub temu, da so imeli daljšo klop, so naši borci v 57. minuti prišli zgolj do zadetka zaostanka in se zelo približali tekmecu. Gostje so na koncu vendarle trepetali za zmago proti zdesetkani ekipi naših fantov. Vendarle pa je bilo zgolj 7 zadetkov v drugem polčasu premalo, da bi včeraj naši fantje porazili tekmeca, ki je na koncu vseeno zasluženo zmagal.

Ne glede na vse, pa smo gledalci spremljali dober, napet obračun, katerega sta s svojimi odločitvami zabavala tudi sodnika. Zares, prav lep večer v Dobovi.