17 RK Dol TKI Hrastnik

Nepopolna postava premalo za zmago nad Koprom

RD Riko Ribnica : MRD Dobova
    35 (16): 29 (12)

V soboto, 18. februarja, so se naši fantje odpravili na gostovanje v Koper. Naši niso zaigrali v popolni postavi, zato so bili domači favorit.

Zaradi poškodb tudi na tej tekmi nismo videli Miklavčiča in Seferovića, ki sta ključna igralca, ko gre za našo igro v napadu. Trener Sirk je težavo reševal z dvema krožnima napadalcema, a Koprčani so se hitro prilagodili in v 17. minuti povedli z 9:4. Minuta odmora, ki je sledila, je našim fantom očitno pomagala, saj so v 23. minuti prednost znižali na 3 zadetke zaostanka. Vendar domačini niso popuščali, do polčasa so uspeli zadržati prednost (16:12).

V drugem delu smo spremjali izenačen obračun, vendar so Koprčani zadržali prednost iz prvega polčasa. V 39. minuti so se naši fantje po zadetku Hotka (z 10 zadetki najboljši strelec tekme) in Koprivca približali na zgolj 2 zadetka zaostanka. To pa je bila tudi zadnja svetla točka za naše na tej tekmi. Naša klop je bila prekratka, da bi lahko enakovredno igrali proti favoriziranim domačinom. V 52. minuti je Rapotec Koprčane popeljal do najvišje prednosti na tekmi (8 zadetkov). Takrat je bilo vse odločeno. Tekma se je končala pri rezultatu 35:29.

Naši fantje so tekmo pričakovano izgubili. Vendar hitro bo treba iti naprej, saj nas v PETEK, 24. februarja ob 19.00, v Dobovi čaka najpomembnejša tekma letos. Igrali bomo proti RK Maribor Branik. Če želijo naši razmišljati o "final 6" morajo tekmo dobiti. Če kdaj, vas najbolj potrebujejo ta petek. Pridite, da gostom pripravimo peklensko vzdušje, tako kot to znamo!