17 RK Dol TKI Hrastnik

Mariborčani razblinili upe o napredovanju

MRD Dobova : RK Maribor Branik
    25 (12): 28 (14)

Tekma, ki je našim fantom pogojno še prinašala napredovanje, se ni končala po naših željah. Mariborčani so zmago odnesli v štajersko prestolnico.

Srečanje so bolje začeli naši, ki so povedli z 2:0. V 10. minuti so gostje izenačili na 4, nekaj minut kasneje pa že povedli s tremi zadetki. Sirk je pravočasno ukrepal in dobro izkoristil minuto odmora. Našim se je uspelo vrniti v 19. minuti po zadetku Hardovića za 9:9. Nekaj minut kasneje je minuto odmora izkoristil tudi gostujoči trener Sovič. Po tem so gostje z delnim izzidom 1:3 polčas zaključili z rezultatom 12:14.

Začetek drugega polčasa je bil, kot se je že nekajkrat letos izkazalo, ključen. Žal v korist gostov. Ti so v 37. minuti pobegnili na +5. Prednosti gostov naši fantje niso uspeli izničiti; ta se je še povišala in kmalu znašala 7 zadetkov. Zadnje minute pa so domačim navijačem vlile novo upanje. Z boljšo igro so naši izostanek znižati na zgolj 3 zadetke zaostanka. Gostujoči trener je zopet vzel minuto odmora in zbistril glave svojih rokometašev. Našim fantom je do morebitne uvrstitve v "final 6" zmanjkalo res malo. Kdo ve, kako bi se vse skupaj končalo, če bi lahko zaigrali v polni postavi. Žal tega ne bomo izvedeli letos, morda pa že naslednje leto. Fantje so dokazali, da je z močno voljo in predanostjo tej igri in svojemu klubu možno marsikaj. Napredek od lanskega leta je viden, drugo leto napadamo napredovanje. Zmaga, ki so jo gostje dosegli v Dobovi jim ni koristila, saj se jim prav tako ni uspelo uvrstiti v končnico, kjer bodo poleg Celja in Velenja zaigrali še RD Urbanscape Loka, RD Koper 2013, MRK Krka in RD Riko Ribnica.

Naše fante čaka še gostovanje v Slovenj Gradcu, kamor se bodo odpravili naslednji teden. Hvala vsem, ki ste bodrili našo ekipo in ji tudi ob porazu zaploskali!

MRD DOBOVA – RK MARIBOR BRANIK   25:28(12:14)

Strelci:

MRD Dobova: Prezelj 2 obrambi, Supančič 2 obrambi, Blaževič 6 obramb; Zafran 9(7m-5/5), Humek, Rožman M., Toporišič, Baznik, Hardović 4(7m-1/0), Koprivc 5, Kučič 2, Cigler 3, Smojver 1, Hotko 1; Trener: Aleš Sirk

RK Maribor Branik: Čudič 3 obrambe, Leben 8 obramb (1x7m); Budja, Rožman, Bogadi 5, Sok 2, Tomič, Hrastnik 1, Velkavrh 4, Fižuleto 1, Špende 7, Verdinek 4, Čagalj, Stopar, Štumpfl 2, Kete 2; Trener: Sebastjan Sovič

7m: MRD Dobova 6/5, RK Maribor Branik 0/0
    Izključitve: MRD Dobova 8 min, RK Maribor Branik 10 min