17 RK Dol TKI Hrastnik

Slab začetek, udarna končnica!

MRD Dobova : RK Dol TKI Hrastnik
    30 (15): 26 (18)

Na prvi tekmi končnice za obstanek so se naši fantje pomerili z rokometaši Hrastnika, ki so se v preteklosti izkazali s svojo igro.

V začetnih minutah gostje niso čutili pritiska in so prevzeli pobudo. Naši fantje so storili nekaj tehničnih napak, igra v obrambi pa ni in ni stekla. V 9. minuti so gostje povedli s tremi zadetki prednosti. V 14. minuti je moral Sirk vzeti minuto odmora, ki očitno ni preveč zalegla, saj so gostje tri minute kasneje povedli s +4. Domača obramba je bila še vedno zelo šibka čeprav je med vratnici stopil tudi Blaževič. Gostje so v 26. minuti dosegli zadetek za najvišjo prednost na tekmi (5 zadetkov). Polčas se je končal z rezultatom 15:18.

V drugem polčasu se je igra naših temeljito popravila. Izboljšali smo agresivnost v obrambi in hitro ter natančno zaključevali napade. V 8. minutah smo uspeli nadoknaditi zaostanek in izenačiti na 19. Čutili smo, da bi lahko naredili preobrat, a gostje so se še malo upirali. V prvo vodstvo so naši fantje prišli v 44. minuti po zadetku našega novega zunanjega igralca Milutinović Srđana (22:21). Od tu naprej je šlo 10. minut vse točno tako, kot smo si vsi želeli že od začetka. V 53. minuti smo imeli že 4 zadetke prednosti in zmaga se je že nasmihala. A prehitro smo se veselili. Gostje so se nevarno približali v 57. in kasneje še v 59., ko je razlika znašala zgolj 2 zadetka. K sreči sta imela Hardovič in Koprivc dovolj mirni roki, da sta še dvakrat zadela za modro bele in domači so vknjižili prvi točki v tej končnici.

Pohvale gredo Hotku, ki je bil z 9 zadetki najboljši strelec in pa vratarju Prezlju, ki je zbral kar 13 obramb! V ekipi je polek Milutinoviča debitiral tudi Žan Krnc.

Okrepitvi zunanje linije: Žan Krnc in Milutinović Srđan.