17 RK Dol TKI Hrastnik

Brez uspeha na prvem gostovanju v končnici

RK Drava Ptuj : MRD Dobova
    29 (15): 28 (13)

V drugem krogu končnice za obstanek so naši fantje odšli na Ptuj, kjer so jih domačini porazili z golom razlike.

Gostitelji so povedli in do prve resnejše prednosti prišli v 7. minuti, ko je našega Prezlja s sedmih metrov premagal Jensterle za 5:2. Naši fantje so se uspeli prebuditi in rezultat preobrniti sebi v prid. Tako Je v 14. minuti Hotko izenačil na 8:8, dve minuti kasneje pa je enega od svojih dveh zadetkov dosegel Koprivc in naše popeljal v prvo vodstvo. A domači so se hitro odzvali in z dvema zadetkoma zopet prišli v prednost. V 26. minuti je Sirk vzel minuto odmora in želel fante pripraviti na končnico prvega polčasa. Žal se našim ni uspelo zbrati in preiti v vodstvo. Polčas so izgubili z rezultatom 15:13.

V uvodnih minutah drugega polčasa so Ptujčani še povišali svojo prednost in v 34. minuti dosegli najvišjo na tekmi- 4 zadetke. Naši fantje nikakor niso uspeli ujeti priključka. Najboljša strelca tekme sta bila Hotko z osmimi in Zafran s sedmimi zadetki. Pri Ptujčanih pa je največ zadetkov dosegel Janžekovič (6). Svojega dneva tokrat niso imeli naši vratarji. Vsi trije skupaj so dosegli komaj 8 obramb, na drugi strani pa jih je Sandi Žuran, vratar Ptujčanov, zbral kar 12. V nadaljevanju so se naši nekajkrat približali na 2 zadetka zaostanka, več ni šlo. V 59. minuti, po minuti odmora za naše fante, pa smo dvakrat hitro zadeli in izenačili na 28. Upali smo, da bomo iztržili neodločen rezultat in izvlekli točko, a žal se ni izšlo. Usodo naših je zapečatil Marko Žuran, ki je v zadnjih trenutkih tekme dosegel zmagoviti gol.